ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Cyklista Hondo vyhrál závod Praha-K. Vary-Praha

Velikost textu:

Praha - Zkušený německý cyklista Danilo Hondo z české profesionální stáje PSK Whirlpool-Author vyhrál 64. ročník jednorázového závodu Praha-Karlovy Vary-Praha. Po 268 kilometrech zdolal ve spurtu slovinského cyklistu Markuse Kunce, třetí projel cílovou páskou další Slovinec Grega Bole. Nejstaršího a nejdelšího českého klasického závodu, který byl zařazen do druhé kategorie mezinárodního kalendáře UCI, se zúčastnilo deset českých a 17 zahraničních sestav. Z nejlepších tuzemských cyklistů chyběli pouze Roman Kreuziger a František Raboň, kteří jsou v pelotonu španělské Vuelty.

Danilo Hondo
Danilo Hondo

Hned po dvaceti kilometrech se od pelotonu odpoutala šestice jezdců s třemi Němci Klausem, Bodenschotem, Barthem, Pávkem ze Sparty Praha, Švýcarem Langem a Polákem Zajkowskim. Ostatní nebrali tento únik nijak vážně, a tak náskok sexteta narůstal. Největší rozdíl byl na devadesátém kilometru, kdy uprchlíci měli k dobru téměř sedmnáct minut.

Teprve po obrátce v Karlových Varech a po stoupání na vrchařskou prémii na Panorámce zvýšil peloton především zásluhou stáje PSK Whirlpool-Author tempo a náskok se začal ztenčovat. Ještě na 189. kilometru měli uprchlíci náskok tři minuty, ale krátce po dvoustém kilometru je ostatní pohltili.

Praha-Karlovy Vary a zpět vyhrál Hondo

Rozhodující akce se zrodila necelých dvacet kilometrů před cílem. Nástup Honda stačil zachytit jen Kunc a jeho krajan Miholjevič. Ten však v závěrečných okruzích v okolí Strahovského stadionu ostrému tempu dvojice překvapivě nestačil a odpadl, takže na vítězství zůstali dva adepti. V posledních desítkách metrů měl jasně více sil Hondo, který nakonec přijel s dvousekundovým náskokem, na třetím místě přivedl šestici jezdců Bole.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.