ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Úspěch Kreuzigera: V 18. etapě Vuelty dojel druhý

Velikost textu:

Ávila (Španělsko) - Cyklista Roman Kreuziger dojel druhý v 18. etapě Vuelty. Na velkém třítýdenním závodu se třiadvacetiletý český jezdec prosadil na stupně vítězů poprvé v kariéře. V závěrečném spurtu podlehl Irovi Philipu Deignanovi, s nímž jel závěrečné kilometry v rozhodujícím úniku. Kreuziger se už poněkolikáté během závodu dostal do skupiny uprchlíků, poprvé však vydržel únik až do cíle. Šestnáctičlenná skupina postupně zdolala tři vrchařské prémie, na té poslední zhruba 20 kilometrů před cílem se roztrhala. Peloton už byl v té době zpět o osm minut a bylo zřejmé, že skupinu nedojede.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
Otevřít galerii
 • Roman Kreuziger zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1119/111839.jpg?1253204000
 • Philip Deignan zdroj: rei.ie https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Český člen italské stáje Liquigas si sice nechal odjet Francouze Gilberta, brzy se ale s další trojicí na čelo dotáhl. Závěrečné kilometry absolvoval devátý muž letošní Tour de France už jen s Deignanem, jenž měl pak v cílové rovince více sil a vybojoval největší úspěch kariéry. Díky tomu poskočil na deváté místo průběžného pořadí.

Vueltě stále vládne Valverde

Kreuziger zaznamenal nejlepší český výsledek na Vueltě od roku 2000, kdy Jan Hruška dojel druhý v královské horské etapě. Tří etapových prvenství dosáhl ve španělském závodu v roce 1997 spurtér Ján Svorada. 

V průběžném pořadí dnešní etapa příliš změn nepřinesla, vede stále domácí Alejandro Valverde o 32 sekund před Nizozemcem Roberetm Gesinkem. Kvůli zraněním z předchozího dne odstoupil dosud devátý Američan Thomas Danielson.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.