ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Roux uhájil náskok před pelotonem a vyhrál 17. etapu Vuelty

Velikost textu:

Talavera de la Reina (Španělsko) - Sedmnáctou etapu Vuelty vyhrál po úniku Francouz Anthony Roux, když těsně uhájil v cílové rovince náskok před čelem pelotonu. V čele klasifikace nedošlo k žádným změnám, Španěl Alejandro Valverde má stále náskok 31 sekund na Nizozemce Roberta Gesinka. Jezdec Rabobanku Gesink měl ale v průběhu 175 kilometrů dlouhé etapy nepříjemný pád, do kterého se zapletl i šestý muž pořadí Ezequiel Mosquera. Nakonec ale oba zůstali ve hře o prvenství.

Anthony Roux
Anthony Roux
Otevřít galerii
 • Anthony Roux zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Alejandro Valverde autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rovinatý profil dával opět možnost k únikům menším skupinkám, ta nejúspěšnější, pětičlenná, se utvořila už v úvodních kilometrech. Její náskok se ale v závěru rychle tenčil, když se v čele pelotonu snažily především stáje Liquigas a Columbia s českými jezdci Romanem Kreuzigrem a Františkem Raboňem.

Kreuziger dojel 131., Raboň skončil 148.

Pětičlenná skupinka se v závěru rozpadla po nástupu Martina Maaskanta, jehož se udržel pouze Roux. Poslední desítky metrů už Maaskant rezignoval, naopak Roux minimální náskok dovezl až na cílovou čáru. Třetím místem si pojistil vedení v bodovací soutěži Němec André Greipel z týmu Columbia. Kreuziger dokončil etapu na 131. místě se ztrátou 51 sekund, Raboň dojel 148. s mankem 3:33. 

Dnešní etapy už se nezúčastnili Italové Alessandro Ballan a Damiano Cunego. Oba se šetří na blížící se mistrovství světa, kde Ballan bude obhajovat titul z loňska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.