ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Cunego vyhrál 14. etapu Vuelty, Valverde udržel vedení

Velikost textu:

La Pandera (Španělsko) - Ve čtrnácté etapě Vuelty zvítězil Ital Damiano Cunego z Lampre, který byl v cíli o více než dvě minuty dříve než druhý Dán Jacob Fuglsang. Zlatý trikot pro lídra závodu udržel pátým místem Španěl Alejandro Valverde. Cunego, jenž na velkém třítýdenním závodu čekal na dílčí prvenství dlouhých pět let, vyhrál už před týdnem v 8. etapě. Dnes byl dlouho ve skupině uprchlíků, která si vybudovala až devítiminutový náskok. Vše ale změnil závěrečný kopec Pandera se sklonem až 13 procent. Zde se začali hnát vpřed nejlepší vrchaři vedeni stájí Liquigas včetně Romana Kreuzigera.

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde
Otevřít galerii
 • Alejandro Valverde zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roman Kreuziger autor: PETER DEJONG, zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/9/819.jpg?1199804320

Ten měl za úkol tradičně pomáhat týmovému lídrovi Ivanu Bassovi a sám poté skupinu opustil. V čele absolvoval celé stoupání pouze Cunego, za nímž se rozhořel boj o cenné sekundy mezi aspiranty na celkové prvenství. Basso či Nizozemec Robert Gesink Valverdemu nastoupili, Španěl se však z krize oklepal a nakonec oba předstihl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.