ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Gerrans na Vueltě zkompletoval sadu triumfů z velkých závodů

Velikost textu:
aktualizováno 8. 9. 2009 20:05

Murcía (Španělsko) - Desátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Simon Gerrans. Devětadvacetiletý Australan si tak doplnil sadu etapových vítězství na závodech velkých Tour. Zlatý trikot lídra udržel domácí Alejandro Valverde. Český jezdec Roman Kreuziger obsadil se ztrátou tří minut a 42 vteřin 50. místo a v průběžné klasifikaci si polepšil na 96. příčku. František Raboň dojel téměř 15 minut za vítězným Gerransem na 165. pozici a celkově mu patří 179. místo.

Simon Gerrans
Simon Gerrans
Otevřít galerii
 • Simon Gerrans autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vuelta autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1097/109642.jpg?1252349731

Kreuziger se hned po startu dostal s několika jezdci do úniku, ale peloton je brzy dostihl. V závěrečném stoupání si pak český cyklista ověřil, že má síly na to, aby z letošní Vuelty přivezl etapové vítězství. "Celý ten kopec jsem jel tempo nahoru a nezůstalo nás tam moc. Je vidět, že zas tak špatně, jak to někteří lidé vidí, na tom určitě nejsem. Když se zmáčknu, je to dobré. Zatím jsem spokojený a rozhodně to ještě budu zkoušet v nějaké etapě," uvedl na svých internetových stránkách.

Gerransovi se podařilo dotáhnout do úspěšného konce únik a v cílové rovince v Murcíe porazil Kanaďana Rydera Hesjedala a Jacoba Fuglsanga z Dánska. Australský jezdec stáje Cérvelo se tak může pochlubit etapovým vítězstvím na každém závodu z trojice velkých Tour. Letos triumfoval v 14. etapě Gira d'Italia, loni ovládl 15. díl Tour de France.

V čele průběžného pořadí se po 169,5 km dlouhé etapě z Alicante do Murcíi nic nezměnilo. Ve zlatém trikotu zůstal Španěl Valverde, který dnes obsadil 26. příčku, druhý Cadel Evans z Austrálie ztrácí stále sedm vteřin a třetí Nizozemec Robert Gesink zaostává o 36 sekund.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.