ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

První horskou etapu Vuelty vyhrál Cunego, ve zlatém je Evans

Velikost textu:
aktualizováno 6. 9. 2009 21:25

Alto de Aitana (Španělsko) - Italský cyklista Damiano Cunego dnes vyhrál na Vueltě první horskou etapu, která po 204 km končila stoupáním do Alto de Aitana ve výšce 1510 metrů. Zlatý trikot lídra si oblékl Australan Cadel Evans, jenž skončil v osmé etapě čtvrtý. Úřadující vicemistr světa a vítěz Gira d'Italia 2004 Cunego vyhrál po úniku z čelní skupiny s půlminutovým náskokem před Francouzem Davidem Moncoutiem. Třetí byl Nizozemec Robert Gesink. Druhý muž z Tour de France 2007 a 2008 Evans dojel se ztrátou 44 sekund, což mu bohatě stačilo k tomu, aby se dostal do čela průběžného pořadí. O zlatý trikot podle očekávání přišel Švýcar Fabian Cancellara, který už na letošní Vueltě vyhrál dvě časovky. Evans vede o pouhé dvě sekundy před Španělem Alejandrem Valverdem, jenž dnes přijel pátý ve stejném čase.

Damiano Cunego
Damiano Cunego

Oba čeští cyklisté na Vueltě dojeli ve druhé stovce, kde jsou také celkově. Roman Kreuziger ztratil na 125. místě 25:45 minuty a celkově je 110. František Raboň měl na 171. pozici odstup 29:20 a v průběžném pořadí je ještě o osm příček níž. Třiadvacetiletý Kreuziger přiznal, že na Vueltě není v takové pohodě jako na Tour, kde obsadil deváté místo.

"Moc dobře se mi nejelo, nohy prostě nejsou zdaleka ideální. Po sjezdu z předposlední vrchařské prémie jsem si vystoupil a poslední kopec jsem jel úplně v klidu. Minuty ztráty opravdu neřeším. Neměl jsem na to, abych byl vpředu. Na začátku etapy jsem spřádal plány, že bych se pokusil odjet, ale bohužel to nevyšlo. Zatím se mi nejezdí úplně nejlíp," uvedl na svém webu jezdec Liquigasu.

Do cíle se nedostal druhý muž letošní Tour de France Andy Schleck, který v průběhu etapy odstoupil kvůli žaludečním problémům. Lucemburskému jezdci týmu Saxo Bank patřilo po sedmi etapách 51. místo.

Také v pondělí čekají na peloton vrchařské prémie, i když na 186 km mezi Alcoy a Xorret de Cati nejsou žádné výstupy nejvyšší kategorie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.