ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Mladík Říha dojel třetí ve fourcrossu na MS horských kol

Velikost textu:

Canberra - Sedmnáctiletý Jakub Říha dnes získal na mistrovství světa horských kol v Canbeře bronzovou medaili ve fourcrossu. Tomáš Slavík skončil pátý, zato medailisté z minulých šampionátů Michal Prokop a Romana Labounková neuspěli. Zvítězili domácí Australané Jared Graves a Caroline Buchananová. Říha původně ani neměl do Canberry letět. Až na poslední chvíli nahradil v české výpravě mistryni světa z roku 2004 a obhájkyni loňského stříbra Janu Horákovou, která si při Světovém poháru v bikrosu v jihoafrickém Pietermaritzburgu zlomila zápěstí.

Jakub Říha
Jakub Říha
Otevřít galerii
 • Jakub Říha autor: Jiří Cipra, zdroj: etbikez.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fourcross autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ve čtvrteční kvalifikaci byl český mladík devatenáctý, dnes však ve vyřazovacích jízdách třikrát postoupil z druhého místa a probojoval se do čtyřčlenného finále. Zde předčil obhájce titulu Rafaela Álvareze ze Španělska, vedle vítězného Gravese byl rychlejší i stříbrný Francouz Romain Saladini. Fourcross, v němž na trať vyrážejí současně čtyři jezdci, je na MS bikerů historicky nejúspěšnější českou disciplínou. Čeští reprezentanti v něm získali už sedm medailí, z toho tři zlaté. V olympijském programu však fourcross chybí.

Slavík, který s Říhou prohrál v semifinále, vyhrál malé finále a skončil pátý. Dvojnásobný mistr světa Michal Prokop obsadil 24. místo, obhájkyně bronzové medaile Romana Labounková byla devátá. Mistrem světa v cross country do 23 let se stal jihoafrický cyklista Burry Stander. Jediný český zástupce v této věkové kategorii Lukáš Sáblík obsadil 35. místo.

V cíli Sáblík prohlásil, že o spokojenosti nemůže být řeč. "Po startu jsem se snažil dostat se Saganem dopředu, ale dvakrát to spadlo, potom už se to roztrhalo a už jsem se nedokázal posunout dopředu." uvedl český jezdec. Favorizovaného Standera se nejdéle držel Švýcar Thomas Litscher, ale nakonec odpadl i on. Posléze se před něj dostal ještě Alexis Vuillermoz z Francie, takže Litscher získal bronz. Za ním dojel na čtvrtém místě Slovák Peter Sagan, juniorský mistr světa z loňského roku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.