ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Potvrzeno: Italský cyklista Di Luca dopoval

Velikost textu:

Řím - Druhý muž celkového pořadí letošního závodu Giro d'Italia Danilo Di Luca opravdu dopoval. Podezření z užití krevního dopingu CERA podle dnešního vyjádření italské cyklistické federace potvrdil i jezdcův B vzorek. CERA je novou a donedávna velice těžko odhalitelnou generací EPO. Di Luca vyhrál Giro d'Italia v roce 2007. Letos mu triumf unikl o 41 sekund, které ho dělily od celkového vítěze Denise Meňšova z Ruska.

Danilo Di Luca
Danilo Di Luca
Otevřít galerii
 • Danilo Di Luca zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Antidopingová laboratoř autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/366/36541.jpg?1219048843

Zástupci národní federace zaslali výsledky testů Italskému olympijskému výboru, aby s Di Lukou zahájil disciplinární řízení. Jezdec, který pravděpodobně dostane dvouletý distanc, se už nechal slyšet, že v případě zákazu závodění s cyklistikou skončí. 

Doping CERA je třetí generací EPO. Oproti předchozím typům EPO vydrží déle v těle. Pro dosažení dostatečného účinku stačí CERA podle expertů užít jednou až dvakrát za měsíc, zatímco EPO se bere až třikrát týdně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.