ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kreuzigerovi jen těsně uniklo vítězství v San Sebastiánu

Velikost textu:

San Sebastián - Cyklistovi Romanu Kreuzigrovi jen těsně uniklo vítězství v jednorázovém závodě ve španělském San Sebastiánu. Devátého muže z nedávné Tour de France dnes předčil v závěru 237 kilometrů dlouhé trati ve spurtu dvojice uprchlíků Španěl Carlos Barredo, 250 metrů před cílem přitom ještě vedl český jezdec stáje Liquigas. Skupinu jejich pronásledovatelů pak přivedl do cíle se ztrátou sedmi vteřin Francouz Mickael Delage.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

V čele náročného závodu, který měl start i cíl v San Sebastiánu, se dlouho pohybovala osmnáctičlenná skupina uprchlíků. Ta se odtrhla při druhém ze šesti stoupání a v dešti si vypracovala až čtyřminutový náskok před pelotonem.

V posledním stoupání vyrazil k úniku Barredo, jehož dva kilometry před cílem dostihl Kreuziger, v závěrečném spurtu však na soupeře nestačil. Osmadvacetiletý Španěl získal desáté a zatím nejcennější vítězství mezi profesionály.

Výsledky - jednorázový závod Clásica San Sebastián (237 km):

1. Barredo (Šp.) 5:37:00 hod., 2. Kreuziger (ČR) stejný čas, 3. Delage (Fr.), 4. P. Velits (SR), 5. Hesjedal (Kan.), 6. Pozzato (It.), 7. Riblon (Fr.), 8. Ivanov (Rus.), 9. Perez (Šp.), 10. Pinotti (It.) všichni -7.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.