ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Kreuziger si v Dimension Data znovu vyzkouší roli lídra týmu, pojede i Tour

Velikost textu:
aktualizováno 17. 10. 2018 15:12

Roman Kreuziger ukončil v závodě Kolem Lombardie dvouleté působení v australském týmu Mitchelton–Scott a po měsíční dovolené se může těšit na novou výzvu. V jiném týmu WorldTour z jižní polokoule, jihoafrické stáji Dimension Data, si znovu bude moct vyzkoušet pozici lídra. A zřejmě se vrátí i na Tour de France, kde v minulosti skončil čtyřikrát v první desítce.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

"V polovině listopadu letím do Kapského Města na první setkání s týmem, kde začnu i trénovat. Teď se ale samozřejmě nejvíc těším na volno, protože sezona byla opravdu dlouhá," uvedl Kreuziger.

V novém týmu by na rozdíl od předchozích dvou let měl plnit roli lídra. "V posledních dvou letech jsem se hodně angažoval jako mentor pro mladší kluky. Přitom jsem viděl, že jsem pořád ještě schopen zajet ty jednorázové závody," řekl Kreuziger. Letos byl druhý na Amstel Gold Race, čtvrtý na Valonském šípu a osmý na Lutych–Bastogne–Lutych.

"A když přišla možnost, že bych mohl jezdit za Dimension Data, tak jsem vycítil, že bych ještě mohl jezdit na sebe a pokusit se o nějaké dobré výsledky," dodal Kreuziger, který podepsal se svým novým týmem smlouvu na dva roky.

Pocity z dvou sezon, jež má za sebou, jsou smíšené. "Určitě to období nemůžeme hodnotit úplně pozitivně, ale ani negativně. Byly to dva roky, kdy jsem se trochu hledal. Naučil jsem se však konečně důstojně řeč, abych se domluvil s ostatními, takže to nebude problém ani teď v nové stáji, kde zůstaneme u angličtiny," konstatoval Kreuziger.

přehrát video
Kreuziger: Vycítil jsem, že ještě mám na to být lídr

Douglas Ryder jako jeden z týmových manažerů jihoafrické stáje již dříve avizoval, že hodlá šestého muže letošního mistrovství světa v Innsbrucku na Tour de France vyslat. Letos ji Kreuziger po účasti na Giru d'Italia nejel.

"Bavili jsme se s manažerem Rolfem Aldagem o předběžném programu a udělali jsme si lehký nástřel. Chtěl bych začátkem února začínat v Evropě, poté přesun do Emirátů, Abú Zabí, Omán, pak jsou tam ve hře Tirreno-Adriatico a Paříž-Nice. Následovat budou ardenské klasiky a pak už bych měl vše směřovat k Tour," řekl Kreuziger.

"Od října do července je ale pořád ještě hodně dlouhá doba," zdůraznil Kreuziger a vysvětlil také, proč preferuje návrat do Francie. "Giro mám strašně rád, ale tím, že trpím alergiemi na pyl, tak je to závod, kterému se budu do budoucna raději vyhýbat. Spíše tedy přichází do úvahy Tour de France, která mi i více sedí," doplnil.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.