Prades rozhodl o svém triumfu v závodu Kolem Turecka až v poslední etapě

Až závěrečný finiš šesté etapy rozhodl o celkovém vítězi cyklistického závodu Kolem Turecka. Tím se stal Španěl Eduard Prades, který byl v závěrečné etapě podniku WorldTour druhý za Irem Samem Bennettem a sesadil z prvního místa celkového pořadí Kazacha Andreje Lucenka.

Eduard Prades
zdroj: ČTK/ABACA autor: AA/ABACA

Oba měli po šesti etapách shodný čas, pro Pradese rozhodl lepší výsledek v posledním dnu závodu. Lucenko, jenž vyhrál královskou čtvrtou etapu, obsadil při hromadném dojezdu v Istanbulu třinácté místo. Desátý projel cílem Zdeněk Štybar, který skončil celkově na 54. příčce.

Jednatřicetiletý Prades z druhodivizní stáje Euskadi-Murias vyhrál letos už druhý etapový závod s účastí jezdců WorldTour. V květnu ovládl Kolem Norska. WorldTour zakončí v příštím týdnu čínský závod Kolem Kuang-si.

Cyklistický závod Kolem Turecka (WorldTour) - 6. etapa (166,7 km): 1. Bennett (Ir./Bora-hansgrohe) 3:37:25, 2. Prades (Šp./Euskadi-Murias), 3. Drucker (Luc./BMC), 4. Teunissen (Niz./Sunweb), 5. Sajnok, 6. Serrano (Šp./Caja Rural-Seguros), ....10. Štybar (ČR/Quick-Step Floors) všichni -6.

Konečné pořadí: 1. Prades 22:26:16, 2. Lucenko (Kaz./Astana) stejný čas, 3. Haas (Austr./Kaťuša), 4. Ulissi (It./SAE Team Emirates) oba -4, 5. Felline (It./Trek-Segafredo) -9, 6. Guerreiro (Portug./Trek-Segafredo) -10, ...54. Štybar -5:14.

Žebříček WorldTour k 14. říjnu: 1. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) 3072, 2. Sagan (SR/Bora-hansgrohe) 2992, 3. Valverde (Šp./Movistar) 2609, 4. Thomas (Brit./Sky) 2534, 5. Van Avermaet (Belg./BMC) 2442, 6. Viviani (It./Quick-Step) 2399, 7. Matthews (Austr./Sunweb) 2393, 8. Alaphilippe (Fr./Quick-Step) 2161, 9. Froome (Brit./Sky) 1976, 10. Dumoulin (Niz./Sunweb) 1975, ...36. Štybar (ČR/Quick-Step) 1021, 46. Kreuziger (ČR/Mitchelton-Scott) 842, 278. Hirt (ČR/Astana) 32.