Svět motorů

Bártovo kralování je u konce. Republikovým šampionem se stal premiérově Černý

Další titul nepřidá. Pětinásobný domácí šampion v časovce Jan Bárta se na mistrovství České republiky musel sklonit před Josefem Černým. Jezdec stáje Elkov Author zkušenějšího kolegu porazil téměř o 40 sekund a slaví premiérové vítězství. Třetí skončil s odstupem více než minuty a půl za Bártou Michael Kukrle. Stejně jako v závodě žen získali všechny medaile jezdci z jedné stáje.

Černý se poprvé stal mistrem republiky v časovce

Pětadvacetiletý Černý triumfem vylepšil loňské medailové úspěchy z mistrovství republiky. Před rokem na společném šampionátu se Slováky v Žiaru nad Hronom skončil třetí v časovce a druhý v závodě s hromadným startem.

Tentokrát měl již po polovině trati na Bártu k dobru takřka 20 sekund. Druhá část závodu nevyšla Zdeňku Štybarovi. Dvojnásobný mistr republiky v silničním závodě z let 2014 a 2017 byl v polovině průběžně třetí, nakonec se musel spokojit se sedmou příčkou.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice - časovka v Karlových Varech:

Muži (40 km): 1. Černý 58:32, 2. Bárta -38, 3. Kukrle (všichni Elkov Author) -2:17, 4. Pietrula (Dukla Praha) -2:51, 5. Bucháček (Elkov Author) -3:07, 6. Turek (Israel Cycling Academy) -3:46, 7. Štybar (Quick-Step Floors) -4:45. Muži do 23 let (40 km): 1. Otruba (Elkov Author) 1:03:07, 2. Lehký -1:14, 3. Holec (oba Topforex-Lapierre) -1:17.

Junioři (20 km): 1. Vacek (Team Giorgi A.S.D.) 31:20, 2. Kelemen (Dukla Praha) -31, 3. Kopecký (Acrog Balen BC) -37.

Ženy (20 km): 1. Korvasová 35:18, 2. Machačová (obě Dukla Praha) -46, 3. Jaseková (SR) -54, 4. Van Neck -1:09, 5. Bajgerová (obě Dukla Praha) -1:21, 6. Hanesová (SR) -2:41. Juniorky (20 km): 1. Hájková (SKP Duha Lanškroun) 35:57, 2. Sásková (ČS Specialized junior MTB team) -1:17, 3. Jandová (TJ Favorit Brno) -2:02.