ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana
Amstel Gold Race

Kreuziger spurtoval o druhé vítězství. Valgren byl však rychlejší

Velikost textu:
aktualizováno 15. 4. 2018 20:16

Roman Kreuziger byl velmi blízko svému druhému vítězství na nizozemské klasice Amstel Gold Race. Ve finiši spurtoval proti dánskému soupeři Michaelu Valgrenovi, který jej v koncovce sprintersky předčil. Kreuziger už slavný Amstel vyhrál v roce 2013. Na čtvrté příčce dojel Peter Sagan.

Michael Valgren poráží Romana Kreuzigera ve finiši Amstel Gold Race
Michael Valgren poráží Romana Kreuzigera ve finiši Amstel Gold Race

Kreuziger se nejprve pokusil o útok z dálky, když třicet kilometrů před cílem nastoupil spolu s Enricem Gasparottem. Oba někdejší vítězové nizozemské klasiky (Gasparotto dokonce dvojnásobný) byli posléze dostiženi malou skupinou, v níž se kromě Petera Sagana nacházel i Alejandro Valverde či Tim Wellens. Kdo naopak scházel, byl obhájce Philippe Gilbert.

Sagan překvapoval všechny a v ostrých kopcích se držel nejlepších. Velkou společnou hrozbu – totiž sprint proti trojnásobnému mistru světa – se Kreuziger a spol. pokusili zažehnat v závěrečném výstupu na Bemmeleberg. Michael Valgren nastoupil a český jezdec byl ten jediný, kdo se za dánským cyklistou dokázal vydat.

přehrát video
Kreuziger dojel na Amstel Gold Race těsně druhý

Oba spolupracovali v posledních třech kilometrech a na cílové rovince mohlo začít taktizování. Kreuziger se posunul do čela a o pět let mladší soupeř neměl problém s tím jej ve spurtu porazit. Valgren nepřipustil pochyby a připsal si další letošní velké vítězství – v únoru již zvítězil na belgické klasice Omloop Het Nieuwsblad.

"Když jsem vyhodnotil situaci 800 metrů před cílem a podíval se dozadu, jak ostatní doskakujou, tak jsem preferoval tahat, protože náš cíl byl mít někoho na pódiu. I když je mrzuté nevyhrát, jsem s druhým místem spokojený," řekl Kreuziger a svému přemožiteli vysekl poklonu. "Klobouk dolů před Valgrenem, jel kostkové klasiky a má skvělou sezonu."

Pro třetí příčku si dojel odvážně riskující Gasparotto, za kterým spurt o čtvrtou příčku vyhrál Sagan. Hned za ním byl klasifikován Valverde, jehož dlouhé čekání tak nadále pokračuje – španělský veterán sice vyhrál prakticky kterýkoliv závod, prvenství na Amstelu mu však nadále uniká. Lídr Movistaru bude v akci příští týden na Valonském šípu, který v přímém přenosu odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Cyklistický jednorázový závod Amstel Gold Race (WorldTour) - 263 km:

1. Valgren (Dán./Astana) 6:40:07, 2. Kreuziger (Mitchelton-Scott) stejný čas, 3. Gasparotto (It./Bahrajn-Merida) -2, 4. Sagan (SR/Bora-Hansgrohe), 5. Valverde (Šp./Movistar), 6. Wellens (Belg./Lotto Soudal) všichni -19. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.