ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Tirreno-Adriatico

Nejdřív otřes mozku, teď zlomené žebro. Cavendish má letos smůlu

Velikost textu:

Marku Cavendishovi na začítku sezony štěstí nepřeje. Po dalším tvrdém pádu má bývalý mistr světa zlomené žebro. Dvaatřicetiletý britský spurtér v únoru odstoupil ze závodu Kolem Abú Zabí kvůli otřesu mozku a ve středu dojel značně potlučený do cíle úvodní etapy Tirrena-Adriatica.

Potlučený Mark Cavendish
Potlučený Mark Cavendish

Cavendish, který je také trojnásobným mistrem světa na dráze v bodovacím závodu dvojic, dokončil na Tirrenu týmovou časovku viditelně otřesený s krvavými šrámy v obličeji, na nohou i rukou.

"Rentgen ukázal, že má zlomené sedmé žebro na pravé straně," uvedl jeho tým Dimension Data.

Podívejte se na dojezd potlučeného Marka Cavendishe:

Podle šéfa stáje vjel Cavendish v šedesátikilometrové rychlosti zadním kolem do díry. Ještě před vyšetřením v nemocnici bylo kvůli překročení časového limitu jasné, že nebude moci pokračovat.

Cavendish před touto sezonou vyhlásil, že hodlá závodit ještě nejméně tři roky do olympijských her 2020 v Tokiu. Jedním z jeho cílů je zaútočit na rekord Eddyho Merckxe v počtu etapových triumfů na Tour de France. Brit jich má zatím 30, legendární Belgičan o čtyři více. Loňská Tour pro Cavendishe skončila zlomenou lopatkou po kolizi s Peterem Saganem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.