ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
MS v cyklokrosu

Kopeckého o šanci na zlato připravil spadlý řetěz. Měl jsem na to, říká

Velikost textu:

Na jedné straně velký úspěch. Na straně druhé také vědomí toho, že mohlo být víc. Tomáš Kopecký získal na světovém šampionátu stříbrnou medaili, když nestačil pouze na Bena Tuletta. Vše mohlo být jinak, kdyby Kopeckému v závěrečném okruhu nespadl řetěz. 

Tomáš Kopecký
Tomáš Kopecký

Stejně jako před třemi měsíci v Táboře se Kopecký musel sklonit před jedním soupeřem. Zatímco na ME jej ve sprintu porazil rychlejší Loris Rouiller, nyní bylo jméno vítěze překvapením. O Tulettovi před závodem neuvažoval ani sám Kopecký, který jako favority zmiňoval znovu Rouillera či Belgičana Jarna Bellense.

Když se na teprve šestnáctiletého Brita ve třetím kole dotáhl, vypadalo to již velmi nadějně. Kopecký působil silněji i jistěji, naopak Tulettovi jako by docházely síly. Vše ale změnil technický problém – českému cyklokrosaři totiž spadl v posledním čtvrtém kole řetěz. Kopeckému na jeho rezervním kole chybělo vodítko. 

"Do posledního kola jsem šel s taktikou, kdy jsem chtěl zaútočit hned na začátku. Jenže mi spadl řetěz. Bohužel mi ujel o dvanáct sekund. Pak jsem to ještě zkoušel, ale už jsem viděl, že se to nepovede," líčil Kopecký v rozhovoru pro web cyklokros.cz. "Snažil jsem se ho co nejrychleji nandat. Ale pak mi taky začaly docházet síly," dodal.

"Problém byl v tom, že moje třetí kolo nemá vodítko. Kvůli tomu mi to spadnulo. Smůla," vracel se k momentu, který jej dost možná připravil o zlato. Kopecký pečlivě zajížděl do depa při každém průjezdu, mechanici však zřejmě nestíhali jeho "hlavní" dvě kola umýt, a tak mu dali třetí "náhradní". A na něm vodítko, které řetěz udrží na převodníku, chybělo.

"Jsem strašně spokojený, ale když jste takhle blízko výhře, je vám trochu smutno. Nebudu říkat, že mě to nemrzí. Mrzí mě to a jsem trochu zklamaný, protože jsem na vítězství měl. Ale i druhé místo z takového závodu je krásné," uzavřel Kopecký, který se nyní přesouvá na prezentaci svého nového týmu. Tím je farma silniční stáje Quick-Step.

přehrát video
Závěr juniorského závodu na MS v cyklokrosu
Zdroj: ČT sport, cyklokros.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.