ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Domácí cyklistika má nové vedení. Štetinu nahradil po 21 letech Petr Marek

Velikost textu:

Novým prezidentem Českého svazu cyklistiky (ČSC) je Petr Marek. Na mimořádné konferenci jej jednomyslně zvolili delegáti, Marek neměl protikandidáta. Z funkce už dříve po jednadvaceti letech odstoupil Marián Štetina.

Petr Marek (vlevo)
Petr Marek (vlevo)

Pro čtyřiapadesátiletého Marka bylo pětapadesát delegátů disciplín a krajů, mezi kterými nechyběl například Roman Kreuziger. Marek se v cyklistice pohybuje skoro třicet let, je dlouholetým předsedou Komise horských kol a členem svazového Prezídia. 

Štetina skončil ve funkci po bezmála jednadvaceti letech. "Končím v roli prezidenta, ale budu nadále podporovat naši cyklistiku a jakéhokoliv prezidenta. Chci aby se ČSC rozvíjel a všichni táhli za jeden provaz," uvedl na konferenci Štetina, který údajně rezignoval už během loňského podzimu poté, co ztratil funkce v Mezinárodní cyklistické unii (UCI). 

"V první řadě budu usilovat o sjednocení a zkonsolidování cyklistického hnutí a všech příznivců cyklistiky napříč jednotlivými disciplínami," zdůraznil Marek. Zlepšit chce popularitu domácí cyklistiky a kultivovat mediální obraz ČSC.

Dále chce vylepšit komunikaci a spolupráci svazu s krajskými centry a pozměnit některé body stanov – například změnit volební období na čtyřleté, aby korespondovalo s olympijským cyklem.

Marek vyzval k aktivní spolupráci. "Zároveň slibuji, že pokud nebudu cítit vaši podporu a nebude se mi dařit situaci české cyklistiky dále zlepšovat, tak rozhodně nebudu ve své funkci setrvávat. Chtěl bych, abychom všichni měli znovu z cyklistky radost a potěšení," uvedl.

Zdroj: Český svaz cyklistiky, ČT sport, mtbs.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.