ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Tour Down Under

Ewan přespurtoval Sagana a po výhře se dostal do čela průběžného pořadí

Velikost textu:

Novým lídrem závodu Tour Down Under se stal Caleb Ewan. Australský cyklista se do čela dostal díky vítězné 2. etapě, v níž ve spurtu zdolal i slovenského mistra světa Petera Sagana. Okrový trikot lídra převzal domácí jezdec od krále úvodní etapy Andrého Greipela z Německa, jenž odpadl v závěrečném stoupání.

Caleb Ewan spurtuje pro etapové vítězství na Tour Down Under
Caleb Ewan spurtuje pro etapové vítězství na Tour Down Under

Před krátkou cílovou rovinkou ve Stirlingu čekal na peloton kopec, jenž sice řady spurtérů prosel, ale většina z nich se za pomoci svých týmů udržela v čele. Ve spurtu se pak po 148 kilometrech třiadvacetiletý Ewan prohnal kolem favorizovaného Sagana a dojel si na úvodním závodu sezony World Tour pro sedmé etapové vítězství. Rodák ze Sydney si vynahradil zklamání z úterý, kdy špatně načasoval spurt a byl druhý.

Na druhém místě skončil Ewanův jihoafrický kolega z týmu Mitchelton-Scott Daryl Impey. Třetí byl Australan Jay McCarthy před Saganem, jenž po ztrátě šance na vítězství svěsil nohy.

"Byl to super těžký závěr a nebyli jsme si původně jistí, zda se dostanu nahoru. Ale díky klukům z týmu jsem byl v dokonalé pozici," ocenil stájové kolegy Ewan, jenž vede průběžné pořadí závodu o 10 sekund před Impeym. "Slyšel jsem ve vysílačce, že Greipel na posledním kopci odpadl, takže jsem dostal šanci a jsem rád, že jsem v dresu lídra. Dodá mi to sebevědomí," poznamenal vítěz.

Kvůli očekávaným vedrům přes 40 stupňů Celsia organizátoři zkrátili čtvrteční 3. etapu s cílem ve městě Victor Harbor o 26 kilometrů na 120,5 km.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 2. etapa (148,6 km):

1. Ewan (Austr./Mitchelton-Scott) 4:03:55, 2. Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 3. McCarthy (Austr./Bora-Hansgrohe), 4. Sagan (SR/Bora), 5. Haas (Austr./Kaťuša-Alpecin), 6. Viviani (It./Quick-Step) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Ewan 7:54:00, 2. Impey -10, 3. Sagan, 4. McCarthy oba -12, 5. Haas, 6. Restrepo (Kol./Kaťuša-Alpecin) oba -15.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.