ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Bardet: Nedokážu si představit, že bude Froome závodit. Měl by se stáhnout sám

Velikost textu:

Případ dopingového nálezu Chrise Frooma na loňské Vueltě stále není vyřešen a britský cyklista tak může normálně nastupovat do závodů. Jeho francouzský soupeř Romain Bardet však doufá, že vítěz poslední Tour de France se sám rozhodne, že do podniků do ukončení celé kauzy nezasáhne.

Chris Froome
Chris Froome

Slavný Brit při triumfu na zářijové Vueltě překročil povolený limit léku na astma, který smí užívat se zvláštním povolením, a hrozí mu, že o vítězství na španělské Grand Tour přijde.

"Nedokážu si představit, že by Froome mohl závodit, jako by se nic nestalo. Když už nekoná tým Sky, jeho jezdci nic nebrání v tom, aby se stáhl, dokud nepadne rozhodnutí," řekl Bardet.

Závodníci smějí na astma užívat salbutamol na zvláštní povolení UCI, ale jen s maximální koncentrací 1000 nanogramů na mililitr. Ve Froomově vzorku moči byla po 18. etapě Vuelty koncentrace dvojnásobná. Hrozí mu nejen odebrání titulu, ale i distanc. Ital Alessandro Petacchi dostal za pozitivní test na stejnou látku při Giru d'Italia 2007 roční trest.

Zatímco Froome se hájí, že pravidla neporušil, Bardet si nedovede představit, že by britský jezdec z aféry vyvázl bez trestu. "Proč jinak nastavovat nějaké limity?" uvedl. Doufá, že mezinárodní unie UCI dojde k závěru dříve za méně než půl roku, aby rozhodnutí padlo před červencovým startem Tour. "V opačném případě by to byla katastrofa pro image našeho závodu a cyklistiky. Byla by to fraška," řekl Bardet.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.