Golfista roku

Havlíková ovládla domácí závod i popáté, mezi muži kraloval Belgičan Soete

Cyklokrosařka Pavla Havlíková udržela stoprocentně úspěšnou bilanci v sezoně domácího Toi Toi Cupu a v Uničově si v pátém závodě dojela pro páté vítězství. Mužský závod vyhrál Belgičan Daan Soete před Janem Nesvadbou a lídrem seriálu Tomášem Paprstkou.

Pavla Havlíková
zdroj: ČTK/Červený Michal

Čtyřiatřicetiletá Havlíková zvítězila na Hané s náskokem 12 sekund před mladou kolegyní z týmu Kooperativa Jablonec Elisabeth Ungermanovou, jež dosáhla na první pohárové stupně vítězů. Třetí byla Slovenka Janka Keseg Števková.

"Udělala jsem si to zbytečně těžké. Myslela jsem si, že na čele pojede skupinka, ve které se prostřídáme a začneme závodit později. Ale odpojila jsem se hned v prvním kole. Kvůli tomu protivětru to bylo dost náročné," uvedla Havlíková, desátá žena z nedělního mistrovství Evropy v Táboře.

Belgičan Soete zvítězil v Uničově, za ním dojeli Nesvadba s Paprstkou

Belgičan Soete, jenž byl na ME minulý víkend čtrnáctý, si dojel pro vítězství s pohodlným náskokem 54 sekund. V souboji týmových kolegů z Expres Scott Kolín porazil Nesvadba o sedm sekund Paprstku a snížil jeho náskok v čele na devět bodů.

Závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Uničově:

Muži:

1. Soete (Belg.) 1:00:08, 2. Nesvadba -54, 3. Paprstka (oba Expres CZ-Scott Kolín) -1:01, 4. Hoeyberghs (Belg.) -1:29, 5. Konwa (Pol.) -1:42, 6. Glajza (SR) -2:06. Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. Paprstka 145, 2. Nesvadba 136, 3. Konwa 135.

Ženy:

1. Havlíková 47:56, 2. Ungermanová (obě Kooperativa Jablonec n.N) -12, 3. Keseg Števková (SR) -23, 4. Heiglová (Rak.) -25, 5. Šafářová (Nutrend Specialized) -38, 6. Švihálková (Kooperativa Jablonec n.N) -1:07. Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. Havlíková 150, 2. Heiglová 124, 3. Ungermanová 114.