ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
SP v dráhové cyklistice

Bábek vstoupil do Světového poháru sedmým místem v Pruszkówě

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2017 22:27

Tomáš Bábek, obhájce prvenství v celkovém hodnocení Světovém poháru v keirinu, zahájil letošní ročník sedmým místem v polském Pruszkówě. Jeho umístění je zároveň nejlepším českým výsledkem v nové pohárové sezoně.

Tomáš Bábek
Tomáš Bábek

Loňský mistr Evropy a letošní bronzový medailista z MS se do semifinále probil z opravné jízdy, ve které podruhé během závodu porazil úřadujícího mistra světa Azizulhasniho Awanga z Malajsie. Do šestičlenného finále přesto nepostoupil, k účasti mezi elitou mu chyběly necelé dvě desetiny sekundy. Měření sil o 7.-12. místo následně vyhrál.

Dlouholetá opora reprezentace Jarmila Machačová skončila v omniu osmá, stejně jako sprinteři v týmové soutěži Pavel Kelemen, David Sojka a Bábkův náhradník Martin Čechman.

přehrát video
Sára Kaňkovská zajela v SP své životní maximum

Sára Kaňkovská obsadila deváté místo v keirinu, ve kterém se vloni stala juniorskou mistryní Evropy i světa. Kelemen byl po vyřazení v osmifinále klasifikován jako desátý ve sprintu. Svoji premiéru na SP ve scratchi proměnila v 11. místo Ema Kaňkovská.

Pětidílný seriál bude pokračovat za týden v Manchesteru, dalšími dějišti závodů SP jsou Kanada, Chile a běloruský Minsk.

přehrát video
Bábek se do finále SP v Pruszkówě neprobojoval
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.