ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

ČT Author Cup ovládl Kobes, užili si i "hobíci" a celebrity

Velikost textu:

Dvaadvacátý ročník ČT Author Cupu zná své vítěze. S obtížnou sedmašedesátikilometrovou tratí si v severočeském Bedřichově nejlépe poradil Lukáš Kobes ze stáje Symbio + BMC, který byl ve finiši o jedinou desetinu sekundy dřív než jeho týmový kolega Viktor Stošek. Třetí byl se ztrátou osmi desetin sekundy další z rodiny Stošeků Martin. Mezi ženami si pro suverénní triumf dojela Jana Pichlíková z Erste premier Petr Čech.

Vítězná trojice ČT Author Cupu
Vítězná trojice ČT Author Cupu

"Rozhodlo se asi deset kilometrů před cílem, kde byl poslední kopec. Tam jsem nastoupil, protože nebylo na co čekat, a kluci se mně udrželi," popisoval rozhodující okamžik vítězný Kobes. "V cíli už jsme si řekli, kdo co a jak. Už jsme nechtěli soupeřit mezi sebou," přiznává.

Jezdec stáje Symbio + BMC, která obsadil všechny stupně vítězů, se po dojezdu svěřil, že mu v závodě nešlo příliš ani o vítězství, ani o čas. "Čas ani nevnímám. Spíš jsem si to jel užít, protože ke konci sezony jsem měl nějaké výpadky a vracet se do závodního tempa se mi moc nechtělo. Takže já jsem si to přijel užít s klukama a to se povedlo."

Závod si podle všeho pořádně užili i hobby jezdci, mezi nimiž nechyběli ani "reprezentanti" České televize v čele se samotným výkonným ředitelem ČT sport. "Čas jsem měl něco pod 3 hodiny 40 minut, ale tím se chlubit nebudu. Příprava byla slabá a čas tomu odpovídá, ale závod to byl nádherný," nechal se slyšet Jiří Ponikelský. "Myslím, že to musel být krásný den pro všechny. Jediný cíl, který jsem měl, bylo nezastavit. Neslézt z kola. A to se mi podařilo," dodal.

V závodním poli se představila i řada známých tváří včetně trojnásobného mistra světa ve vodním slalomu Jiřího Prskavce. "Letos jsem měl před tímhle závodem najeto 20 kilometrů, tak teď jsem z toho udělal 87. To je slušný, ne?" smál se český reprezentant.

"Užil jsem si to. Závod byl super. Ze začátku jsem jel s Dominikem Haškem. Pak jsem se chytil nějaké skupinky a zkoušel jsem si povídat, aby to nebyla nuda, a moc jsem se nezatavil. Ale od nějakého 60. kilometru jsem si řekl, že to zkusím, a to se mi jelo krásně. Ale na konci člověk už přijíždí na stadion a oni tu udělají tříkilometrový krpál a to bylo strašné. Tam jsem myslel, že budu muset sesednout z kola, ale nakonec jsem to zvládnul," dodal se smíchem Prskavec.

přehrát video
Na ČT Author Cupu zvítězil Kobes

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.