ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
World Tour

Bennett průběžně vede závod Kolem Turecka

Velikost textu:

Druhé vítězství si v etapovém závodě kategorie World Tour Kolem Turecka připsal Ir Sam Bennett a potvrdil průběžné vedení. Naopak v nemocnici skončil po těžkém pádu Rus Černěcký. Český závodník Leopold König, který v této sezoně kvůli potížím s kolenem prakticky nezávodil, je v průběžné klasifikaci na posledním stém místě se ztrátou více než dvanácti minut.

přehrát video
Závod Kolem Turecka vede Ir Bennet

Druhá 206 kilometrů dlouhá etapa zahrnovala dvě hodnocená stoupání, na kterých triumfoval Mirco Maestri a zajistil si červený dres pro nejlepšího vrchaře. Ital se držel společně s Brazilcem Affonsem v čele a peloton na ně při sjezdu z druhé vrchařské prémie ztrácel pod dvě minuty.

Pohodu v pelotonu narušil až pád Sergeie Chernetckiiho, který musel ze závodu odstoupit. Vedoucí dvojici dojeli na posledních dvanácti kilometrech týmové vláčky, ze kterých na tom byl před poslední pravotočivou zatáčkou nejlépe Trek-Segafredoa a připravil pozici pro Edwarda Theunse.

Jenže za jeho zadním kolem si chytře počkal Bennett a nikomu ze soupeřů nedal nejmenší šanci. Irský závodník získal double a je průběžně první v celkové klasifikaci závodu Kolem Turecka.

Cyklistický etapový závod Kolem Turecka (WorldTour) - 2. etapa (206 km):

1. Bennett (Ir./Bora-hansgrohe) 6:02:06, 2. Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 3. Minali (It./Astana), 4. Benfatto (It./Androni), 5. Consonni (It./SAE Team Emirates), 6. Belletti (It./Wilier Triestina) všichni stejný čas, ...10. Sisr (ČR/CCC) -2, 99. König (ČR/Bora-hansgrohe) -6:04.

Průběžné pořadí: 1. Bennett 9:59:12, 2. Theuns -10, 3. Benfatto -14, 4. Minali -16, 5. Ulissi (It./SAE Team Emirates), 6. Albanese (It./Bardiani) oba -19, ...23. Sisr -22, 100. König -12:11.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.