ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Začíná Český cyklokrosový pohár, na start ve Slaném se postaví i zahraniční jezdci

Velikost textu:

Ve Slaném odstartuje 49. ročník domácího poháru cyklokrosařů. Tři ze sedmi závodů Toi Toi Cupu opět spadají do kategorie C1 Mezinárodní cyklistické unie UCI. Do seriálu, který vyvrcholí 9. prosince v Kolíně, zasáhne znovu řada zahraničních jezdců. Přímý přenos cyklokrosového Toi Toi Cupu ze Slaného vysílá živě od 12:55 ČT sport a web ctsport.cz. 

Michael Boroš
Michael Boroš

"Vloni tu závodili závodníci ze 12 zemí, minimálně stejný počet očekáváme i nyní," uvedl na tiskové konferenci v Praze šéf českého cyklokrosu Petr Balogh. Závody kategorie C1 se pojedou ve Slaném, Uničově (11. listopadu) a na závěr v Kolíně. Ve stejné výši zůstávají odměny za celkové prvenství - vítěz poháru získá 30 tisíc korun, nejlepší žena 14 tisíc.

"Nově se finanční odměny pro kategorii žen v jednotlivých závodech C1 a C2 srovnaly na úroveň kategorie mužů," řekl Balogh. Vítězové závodu C1 obdrží 31 500 korun, v kategorii C2 8000 korun. "Toi Toi Cup láká závodníky ze Slovenska, Maďarska i Polska, ale na startu budou i Belgičané, Němci či Nizozemci. A já věřím, že se ukážou i naši kluci, kteří se těší a mají před sebou navíc domácí mistrovství Evropy," připomněl reprezentační kouč Petr Dlask evropský šampionát, který se pojede 5. listopadu v Táboře.

přehrát video
Český cyklokrosový pohár klepe na dveře

"Rád bych, abychom na ME měli v každé kategorii dvě družstva A a B, neboť máme možnost účasti až 12 závodníků. Lákáme Katku Nash, ale její účast stále není jistá," řekl Dlask na adresu ostřílené závodnice, která začala sezonu skvělými výsledky v zámoří. Oživením domácího poháru bude účast čtyřiatřicetiletého Martina Bíny, juniorského mistra světa z roku 2001, který se vrací po delší odmlce k cyklokrosu.

"Byl bych asi smutnej, kdyby mě porazil," pousmál se český reprezentant Jan Nesvadba. "Nemyslím si však, že plánuje návrat do špičky, on se chce kolem bavit. I když by bylo samozřejmě dobré mít doma co největší konkurenci," uvedl Nesvadba. Stejně jako v minulé sezoně není součástí poháru republikový šampionát, který uspořádá 13. ledna Mladá Boleslav. Vrcholem sezony pro cyklokrosaře bude začátkem února mistrovství světa v nizozemském Valkenburgu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.