ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
MS V SILNIČNÍ CYKLISTICE

Juniorský titul patří Dánům. Češi byli vidět, ale nakonec neuspěli

Velikost textu:
aktualizováno 23. 9. 2017 12:45

Recept na úspěch v silničním závodě v Bergenu? Nastoupit na začátku závěrečného kola, vysoukat se na Lososí horu a doufat, že zezadu už nikdo nedorazí. Přesně takový plán úspěšně provedl osmnáctiletý Dán Julius Johansen, který vyhrál juniorský titul. Česká šestice do boje o medaile nezasáhla, nejlépe skončil Vojtěch Sedláček na 35. příčce.

Julius Johansen
Julius Johansen

Zatímco v kategorii do 23 let se Michalu Schlegelovi a jeho dvěma krajanům nepodařilo do průběhu závodu vážněji zasáhnout, mezi juniory české barvy vidět byly. Národní tým mohl v Bergenu počítat hned s šesticí závodníků a především od Karla Vacka se čekalo mnohé.

Mladý cyklista letos vyhrál etapu na Závodu míru juniorů a své kvality ukázal i v Norsku, když pelotonu nastoupil pod Lososí horou a dotáhl se do čelní skupiny. Zezadu mu navíc kryl záda další z českých mladíků Vojtěch Sedláček.

Nadějně se rýsující situace ale před posledním okruhem vzala za své, když se Vacek skupiny neudržel a propadl se zpět do hlavního pole. Jen zpovzdálí tak sledoval, jak se na čele osamostatnil Julius Johansen, který vyšplhal naposledy na Lososí horu a po hlavě se vrhnul do posledních deseti kilometrů juniorského závodu.

Stáhnout se jej pokoušeli Italové Colnagi, Zana a Rastelli, avšak šestý muž z bergenské časovky velmi dobře věděl, jak se před nimi udržet. V cíli si mohl užít dlouhou a bouřlivou oslavu – tak daleko za ním byli jeho soupeři. Stříbrný Luca Rastelli ztratil na vítěze 50 vteřin, pro bronz si dospurtoval další Ital Michele Gazzoli. 

přehrát video
Čekali jsme to lepší, shodují se čeští junioři
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.