ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kolářovi Španělsko sedí, získal svůj devátý biketrialový titul

Velikost textu:

Pujalt (Španělsko) – Václav Kolář potvrdil pozici nejlepšího biketrialisty planety. Na šampionátu ve Španělsku obhájil titul mistra světa v nejprestižnější kategorii Elite. 

přehrát video
Biketrialista Kolář znovu kraloval MS

Václav Kolář získal v katalánském městečku Pujalt celkově už svůj devátý světový titul, z toho čtvrtý mezi dospělými. "Bylo tam hrozné horko – asi 35 stupňů. První závod mi nevyšel, ale ve druhém kole jsme zvítězil a ve druhém závodě jsem vyhrál už s větším náskokem," líčil Kolář.

Letošní triumf je pro blanenského jezdce o to cennější, že ho získal ve Španělsku, které je kolébkou biketrialu a také pravidelným hostitelem mistrovství světa. "Španělsko mám moc rád, trénoval jsem tam měsíc s mým kamarádem a dostal se tak do formy," popsal.

Koláře čeká v listopadu v Číně ještě jedno MS, tektokráte pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie (UCI). To se na rozdíl od biketrialové unie jezdí na umělých překážkách, které šestadvacetiletému jezdci příliš nevyhovují. "Když budu do desátého místa, tak to budu považovat za úspěch," uzavřel.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.