ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
TOUR DE FRANCE

Saganovo vyloučení je nezvratné, protest Bory zamítla i arbitráž

Velikost textu:
aktualizováno 6. 7. 2017 17:55

Troyes - Německý tým Bora-Hansgrohe se kvůli vyloučení Petera Sagana z Tour de France obrátil na Sportovní arbitrážní soud v Lausanne. Vedení stáje žádalo, aby arbitráž ve zrychleném řízení zrušila rozhodnutí jury. To se však nestalo a diskvalifikace platí. Slovenský mistr světa se do slavného závodu nevrátí. 

Peter Sagan
Peter Sagan

"Tým i Peter Sagan jsou nadále toho názoru, že Peter nezavinil pád Marka Cavendishe na posledních 200 metrech 4. etapy, natož aby tak učinil vědomě," uvedla v prohlášení Bora.

Proti vyloučení rodáka ze Žiliny se odvolala k Mezinárodní cyklistické unii, ale ta ve středu diskvalifikaci světového šampiona potvrdila. Slovenský fenomén tak od 5. etapy chybí v pelotonu Tour, na které usiloval o šesté vítězství v bodovací soutěži za sebou.

Německý tým nesouhlasil s verdiktem i proto, že jury nevyslechla Saganovu verzi inkriminovaného momentu, což dle pravidel musí učinit před rozhodnutím o vyloučení. Tvrdil, že byl o tuto možnost připraven.    

Podle rozhodčích zavinil Sagan ve spurtérském souboji Cavendishův pád do ochranné bariéry. Britský cyklista po kolizi utrpěl zlomeninu lopatky a Tour pro něj rovněž skončila.

přehrát video
Sagan srazil Cavendishe a byl vyloučen z Tour
Zdroj: ČT sport, ČTK, cyclingnews.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.