ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

D'Hooreová ve finiši 4. etapy Giro Rosa porazila Hoskingovou

Velikost textu:
aktualizováno 3. 7. 2017 15:34

Occhiobello (Itálie) – Po čtvrté etapě Giro Rosa se raduje Jolien D'Hooreová. Belgičanka se dostala do úniku větší skupiny a ve sprintu v Occhiobellu porazila na čáře druhou Australanku Chloe Hoskingovou. O pořadí na prvních dvou místech musel rozhodnout až fotofiniš. Růžový dres udržela Anna van der Breggenová. Nikola Nosková je devětatřicátá.

Jolien D'Hooreová (vpravo) poráží Chloe Hoskingovou
Jolien D'Hooreová (vpravo) poráží Chloe Hoskingovou

Zatímco muže na Tour de France v prvních dnech trápilo špatné počasí, na Giro Rosa si na déšť a chladno nikdo stěžovat nemůže. Co ale rozhodlo o podobě čtvrté etapy, byl vítr – z předpokladů sprinterské etapy udělal mnohem dramatičtější záležitost. Dělení pelotonu dobře zachytily Hoskingová, D'Hooreová i van der Breggenová, které se všechny dostaly do první skupiny.

První dvě jmenované si to v cíli rozdaly o vítězství, které rozhodčí nejprve přisoudili Hoskingové, aby posléze své rozhodnutí změnili. Van der Breggenová mezitím dále drží růžový dres a může být spokojená, neboť její hlavní soupeřka Annemiek van Vleutenová rozestup v pelotonu nezachytila a ztratila cenný čas. Závodnice nyní čeká pátá etapa, ve které použijí časovkářské speciály – na programu je 12kilometrový test proti chronometru.

Zdroj: ČT sport, cyclingtips.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.