ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

5. etapa: Tour se chystá stoupat. Kdo bude první na La Planche des Belles Filles?

Velikost textu:

Vittel – Je to tu. Na Tour de France se v odpoledních hodinách odehraje na svazích La Planche des Belles Filles první souboj mezi favority. Ve žlutém půjde do etapy Geraint Thomas, naopak Peter Sagan je po sražení Marka Cavendishe ze závodu vyloučen. Přímý přenos sledujte od 14:00 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Ján Svorada a Lubor Tesař.

Profil 5. etapy Tour de France 2017
Profil 5. etapy Tour de France 2017

Průvodce | Podcast | Videogalerie

Podle legendy na svazích této hory krásné dívky (belles filles) raději zvolily smrt ve vodách jezera, než aby se poddaly švédským nájezdníkům. Skutečnost zřejmě byla jiná – stromům okolo jezera se ve starém dialektu říkalo fahys, takže jméno jednoho z nejnáročnějších stoupání letošní Tour signalizuje spíše krásné stromy.

Lingvistika ale cyklisty příliš zajímat nebude. Na šestikilometrové stoupání s průměrem 8,5 % má příjemné vzpomínky Chris Froome, který tu vyhrál při premiéře tohoto výstupu v roce 2012. Jen vzpomínky mu ale nyní proti Richiemu Portovi a Nairu Quintanovi stačit nebudou.

Lídrem závodu je stále Geraint Thomas a bude zajímavé sledovat, jaké karty ve stoupání odkryje Team Sky – Chris Froome totiž v průběžném pořadí ztrácí na svého kolegu jen dvanáct vteřin, nicméně je otázkou, zda pro sebe chce žlutý dres získat tak brzy v závodě.

přehrát video
Představení 5. etapy Tour de France 2017

*** Chris Froome, Nairo Quintana, Richie Porte
** Romain Bardet, Thibaut Pinot, Geraint Thomas
* Alberto Contador, Daniel Martin, Rafal Majka, Simon Yates

Průběžné pořadí po 4. etapě: 1. Thomas 14:54:25 (Brit./Sky), 2. Froome (Brit./Sky), 3. Matthews oba -12, 4. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data) -16, 5. Latour (Fr./AG2R) -25, 6. Gilbert (Belg./Quick-Step) -30, 7. Kwiatkowski (Pol./Sky), 8. Wellens (Belg./Lotto) oba -32, 9. Démare -33, 10. Arndt (Něm./Sunweb) -34, ...29. Kreuziger -56, 33. Štybar-1:05, 93. Cink -3:00. 

Žlutý dres: Geraint Thomas (Team Sky)
Bílý dres: Pierre Latour (Ag2r La Mondiale)
Zelený dres: Arnaud Démare (FDJ)
Puntíkovaný dres: Nathan Brown (Cannondale-Drapac)

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.