ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Sagan znovu ve své vlastní lize. Na Tour de Suisse vyhrál podruhé

Velikost textu:
aktualizováno 17. 6. 2017 17:38

Schaffhausen (Švýcarsko) – Peter Sagan se nenechal v závěru osmé etapy zaskočit a s přehledem přidal na Tour de Suisse své druhé letošní vítězství. Ve sprintu na dvojnásobného mistra světa nestačili Italové Sacha Modolo a Matteo Trentin. Ve žlutém dresu zůstává před závěrečnou časovkou Simon Špilak. Přímý přenos závěrečné etapy TdS sledujte v neděli od 16:00 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Peter Sagan
Peter Sagan

Po dvojici horských testů, z nichž především výstup na Tiefenbachferner v sedmé etapě si vyžádal spoustu sil, přišel na Tour de Suisse klidnější den. V etapě, která se jela na okruzích nedalo švýcarského Schaffhausenu, se peloton honil za čtyřčlenným únikem. Pro vedoucího jezdce závodu Simona Špilaka nebylo vepředu žádné nebezpečí, nikdo z uprchlíků jeho pozici nemohl ohrozit.

Skupinku na čele závodu nikam nehodlali nechat ujet sprinteři, a jejich týmy tak obsadily špičku pelotonu s jasným cílem – dojet únik na závěrečných kilometrech, což se jim také patnáct kilometrů před cílem podařilo. Sprinterské vláčky se vzápětí začaly rovnat. Sunweb spoléhal na Michaela Matthewse, Bora-hansgrohe na Petera Sagana a Bahrajn-Merida na Niccolu Bonifazia.

přehrát video
Saganův dominantní sprint v 8. etapě TdS

Pořadatelé protáhli závodníky přes množství prudkých odboček a kruhových objezdů. Najít si tu ideální pozici tak bylo klíčové. Nejlépe se to podařilo QuickStepu-Floors, tým v modrých dresech byl na značce posledního kilometru postaven takřka nejlépe, jak mohl. Philippe Gilbert, Jack Bauer a Zdeněk Štybar odvedli perfektní práci pro Mattea Trentina – ale k vítězství mu nepomohli.

Zpoza Trentinova kola se totiž protáhl Sagan a ukázal, že na jeho rychlost soupeři nemají. Dohonit se dvojnásobného mistra světa snažil ještě Sacha Modolo, ani on se Saganovi ovšem nedokázal přiblížit. Modolo nakonec skončil druhý, Trentin třetí.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.