ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Elkov-Author dostal za doping mladých jezdců distanc na 30 dní

Velikost textu:
aktualizováno 1. 5. 2017 19:49

Aigle (Švýcarsko) - Mezinárodní cyklistická unie (UCI) suspendovala na 30 dní elitní český tým Elkov-Author za doping dvou bývalých členů. Cyklisté kontinentální stáje z Hradce Králové se nesmí účastnit mezinárodních závodů od 4. května do 3. června.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Pro tým je to dost velký problém. Měli jsme naplánovaný závodní kalendář, který se samozřejmě pečlivě skládá dohromady. Teď už jsme v Polsku, kde jsme obhájili vítězství na Memoriálu Andrzeje Trochanowského, což je závod kategorie UCI 1.2. Jsme tedy dobře rozjetí a ve výborné formě," prohlásil zástupce stáje Miloš Židík.

Elkov-Author pyká za doping Michala Brázdy a Jana Kováře, kteří měli loni v listopadu při mimosoutěžním odběru pozitivní dopingový test na anabolický steroid stanozolol a další zakázanou látku clenbuterol. Oba následně obdrželi čtyřletou "stopku".

UCI zahájila v dubnu s nejlepší českou stájí disciplinární řízení, jež automaticky následuje poté, co se v jednom týmu objeví během 12 měsíců minimálně dva dopingové případy. Elkovu hrozila suspendace od 15 do 45 dnů, UCI vynesla trest v polovině tohoto rozmezí.

"Pro nás je to hodně nečekané. V porovnání s dalšími případy myslím, že jsme nebyli ti nejhorší, přesto máme závodní stopku na celý měsíc. Budeme to muset od UCI stoprocentně přijmout. Zvažujeme, jak budeme postupovat dál. A řešíme právní kroky, které učiníme proti těm, kteří se o poškození dobrého jména týmu přičinili," uvedl Židík.

Český tým se měl v květnu a začátkem června zúčastnit několika závodů v Polsku. "Zítra máme jet Memoriál Romana Sieminského. Zákaz je od čtvrtku, kdy máme začínat další závod, pro nás velmi významný, kde sbíráme body a pódiová umístění. A tým to měl rozjeté tak, aby tam znovu uspěl," pokračoval Židík.

"Kromě dobrého jména to samozřejmě škodí našemu programu závodů, ale jde i o to, že jsme sami organizátory závodů, takže víme, jak je to nepříjemné, když máte vše zajištěné a někdo pak odřekne účast na poslední chvíli," dodal zástupce Elkov-Author.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.