ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

V Itálii se rozloučili s cyklistou Scarponim

Velikost textu:

Filottrano (Itálie) – Posledního rozloučení s Michelem Scarponim se v italském městečku Filottrano zúčastnilo více než pět tisíc lidí. Italský cyklista zemřel o víkendu, když ho při tréninku srazila dodávka. Se Scarponim se na pohřbu rozloučili i někteří jeho kolegové z pelotonu.

Loučení s Michelem Scarponim na fotbalovém utkání v Udine
Loučení s Michelem Scarponim na fotbalovém utkání v Udine

Ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné Fabio Aru, Vincenzo Nibali či Peter Sagan. Nechyběli ani šéf Astany Giuseppe Martinelli, předseda Italského olympijského výboru Giovanni Malago či šéf italské cyklistické federace Renato Di Rocco.

Se Scarponim se fanoušci loučili už od pondělí, kdy byla otevřená rakev s jeho tělem vystavena v místní sportovní hale. Po obřadu vyprovodily tisícovky příznivců Scarponiho k poslednímu odpočinku hromadným potleskem. "Scarponi neměl v pelotonu žádné soupeře, jen přátele. Byl vždycky veselý, i když zrovna prohrál. Byl to skvělý člověk a výborný kamarád," řekl jeho bývalý kolega Gilberto Simoni.

Rodina se rozhodla pohřbít sedmatřicetiletého Scarponiho v cyklistickém dresu Astany. "Kolo bylo jeho život, rozloučíme se s ním jako s cyklistou," řekla jeho manželka Anna. "Pro mne a děti byl tohle ten Michele, který se každý den vracel z práce," dodala.

Scarponiho srazil v sobotu brzy ráno při tréninkové vyjížďce sedmapadesátiletý řidič dodávky, který ho podle svých slov přehlédl na křižovatce. "Dobře se navzájem známe. Ztratil jsem syna, ale myslím i na něho," řekl Scarponiho otec Giacomo.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.