ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Neobratný sprint vrchařů vyhrál ve 4. etapě Tour des Alps Montaguti

Velikost textu:

Cles (Itálie) – Vítězem čtvrté etapy závodu Tour des Alps je Matteo Montaguti. Italský závodník stáje AG2R porazil v závěru ve sprintu Thibauta Pinota. V průběžném vedení zůstává před závěrečným dnem Geraint Thomas.

Matteo Montaguti vítězí ve 4. etapě Tour des Alps
Matteo Montaguti vítězí ve 4. etapě Tour des Alps

Ve čtvrté etapě musel peloton pracně pacifikovat útok šestatřicetiletého Huberta Duponta. Závodník stáje AG2R se vydal dopředu a hrozil v průběžném pořadí, kde byl nebezpečím pro vedoucího Gerainta Thomase. Francouzský veterán za třináct sezon v profipelotonu ani jednou nezvítězil, nyní klepal na brány svého životního úspěchu. Pět kilometrů před cílem dorazil původní únik Stefana Pirazziho a Kiliana Frankinyho.

Před etapou ztrácel Dupon na Thomase minutu a dvě vteřiny, potřeboval tak dorazit aspoň minutu před Britem a sebrat v cíli i nějaký časový bonus. Avšak Sky zareagovalo a hlavně díky Mikelu Landovi sráželi jezdci v černém ztrátu rapidně dolů. Při nájezdu na poslední kilometr vyšla všechna snaha uprchlíků nazmar.

Šlo se tedy sprintovat. Finiš závodníků z rozměrné skupiny vyhrál v italském Cles domácí Matteo Montaguti z AG2R, který tak alespoň částečně spravil chuť svému kolegovi Dupontovi. Italský závodník přesprintoval velmi těsně na čáře Thibauta Pinota. V přůběžném pořadí vede před poslední etapou stále Thomas, třináct vteřin na něj z druhé přícky ztrácí Pinot.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.