ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kvůli počasí zkrácenou druhou etapu Tour des Alps vyhrál Dennis

Velikost textu:

Innervillgraten (Rakousko) – Druhou etapu Tour des Alps vyhrál v rakouském Innervillgraten Rohan Dennis, a napravil tak dojem z předchozího dne, kdy se nejlepších neudržel. Jako druhý sprintoval Thibaut Pinot, který se díky bonusovým vteřinám posunul do průběžného vedení závodu. Organizátoři museli z důvodu špatného počasí druhou etapu zkrátit o výstup na Brennerský průsmyk.

Tour des Alps
Tour des Alps

Rozhodčí závodu, který až do letoška nosil jméno Giro del Trentino, museli přikročit před druhou etapou ke zkrácení dne. Vypuštěn byl výstup na Brennerský průsmyk i přejezd přes tamější dálniční most, který organizátoři Tour des Alps předem označovali za jeden z vrcholů celého podniku. 

Kvůli sněžení a chladnému počasí ale etapa musela být zkrácena, a začínalo se tak až v italském Vipitenu. Na programu byla jen jediná vrchařská prémie a na závěr osmikilometrové stoupání, které ovšem v průměru dosáhlo jen na 3–4 procenta. Na svazích pod cílem zkusil nástup velký poražený z úvodní etapy Mikel Landa, který tehdy v okolí Innsbrucku nestačil tempu nejrychlejších a dojel se ztrátou 26 vteřin.

Své manko se Landa pokusil smazat nyní, když zaútočil spolu s Damianem Carusem a Stefanem Pirazzem. Společně drželi asi dvacetivteřinový náskok, který jim ale až do cíle nevystačil. Za zatáčky pod samotným vrcholem se jako první na čele větší skupiny vynořil Rohan Dennis a vítězstvím napravil dojem z prvního dne, kde utrpěl ztrátu 21 vteřin. 

Jako druhý sprintoval stejně jako o den dříve Thibaut Pinot, který díky bonusu poskočil v celkové klasifikaci do vedení. Odsunul tak Michelea Scarponiho, který první etapu vyhrál.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.