ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Van Der Breggenová se blýskla na domácím Amstel Gold Race

Velikost textu:

Valkenburg (Nizozemsko) – Anna Van Der Breggenová rozehnala otázky ohledně své letošní formy a zvítězila na nizozemském podniku Amstel Gold Race. Rozhodl její nástup sedm kilometrů před cílem, který bezpečně udržela i v závěrečném stoupání na Cauberg. Úspěch domácí stáje Boels–Dolmans podpořila druhým místem Elisabeth Deignanová.

Anna Van Der Breggenová vítězí na Amstel Gold Race
Anna Van Der Breggenová vítězí na Amstel Gold Race

Podobu finále závodu formovala série útoků. Jeden z nejsilnějších předvedla na Caubergu trojice Elizabeth Deignanová, Elisa Longo Borghiniová a Kasia Niewiadomá – společně se utrhly zbytku první skupiny a pokusily se závod rozhodnout z dálky. Předloňská mistryně světa, vítězka letošního Strade Bianche a polská šampionka, to byla skutečně velká síla.

I za nimi ale jely skvělé závodnice, a když osm kilometrů akcelerovala Annemiek Van Vleutenová, dostala se společně s olympijskou šampionkou Annou Van Der Breggenovou a vedoucí závodnicí ženské WorldTour Coryn Riverovou na čelo k vedoucí trojici.

Netrvalo to déle než kilometr a Van Der Breggenová byla pryč – na její nástup žádná ze soupeřek nedokázala zareagovat a Nizozemka v časovkářském posedu ujížděla směrem k cíli. Navíc žádná ze závodnic už viditelně neměla síly, aby se pokusila o stíhací jízdu.

Van Der Breggenová tak v cíli na Caubergu slavila vítězství, které se tak zcela nečekalo. Přece jen sezona nizozemské závodnice neprobíhala dosud podle představ a ve WorldTour byla jejím nejlepším výsledkem až patnáctá příčka z Ronde Van Drenthe. Pochybnosti o svých kvalitách ale nyní rozehnala více než dostatečně. Úspěch domácí stáje Boels–Dolmans potvrdila druhým místem Deignanová, jež přesprintovala Niewiadomou a Van Vleutenovou, které byly obě klasifikovány jako třetí.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.