ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
MS v dráhové cyklistice

Hongkong viděl triumf Belgičanek v madisonu i zlatý Dmitrijevův sprint

Velikost textu:
aktualizováno 15. 4. 2017 16:30

Hongkong – Hned pět sad medailí si mezi sebou rozdělili na MS v Hongkongu dráhaři. Jedna z nich byla zcela speciální – poprvé se totiž závodilo v madisonu žen, kde zvítězily Belgičanky Lotte Kopecky a Jolien D'Hooreová. České dvojici Jarmila Machačová a Lucie Hochmann se nedařilo. Zlato ve sprintu slaví po mnoha neúspěšných pokusech Denis Dmitrijev.

Lotte Kopecky a Jolien D'Hooreová právě vyhrály madison
Lotte Kopecky a Jolien D'Hooreová právě vyhrály madison
Otevřít galerii
 • Lotte Kopecky a Jolien D'Hooreová právě vyhrály madison zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nejrychlejší sprinter MS Denis Dmitrijev zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šampion mužského omnia Benjamin Thomas zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Problémy Szymona Sajnoka v omniu zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Premiéra ženského madisonu na MS se nepovedla české dvojici Jarmila Machačová, Lucie Hochmann. V polovině závodu totiž české dráhařky odstoupily. Z historicky prvního titulu v madisonu se raduje belgický pár Lotte Kopecky, Jolien D'Hooreová. Belgičanky vyhrály o dvanáct bodů před druhými Britkami a třetími Australankami.

Mužský sprint byl ve finále soubojem dvou rozdílných příběhů. Zatímco Denis Dmitrijev se o zlato pokoušel už léta a čtyřikrát stál na MS na stříbrném či bronzovém stupínku, o jedenáct let mladší Harrie Lavreysen byl překvapením šampionátu. Zkušenost ale nakonec převážila. Dmitrijev se nenechal rozhodit taktizováním svého nizozemského soupeře a poměrně snadno zvítězil 2:0.

Ze zlata na 500 m se raduje ruská dráhařka Darja Šmelevová, která zvítězila časem 33,282. Ruský úspěch podtrhla v Hongkongu bronzová Anastazija Vojnovová, ze stříbra se raduje Němka Miriam Welteová, jejíž čas byl o celou desetinu pomalejší než čas vítězky. Na medaili naopak nedosáhla favoritka domácích fanoušků Lee Waj-še, na níž po pomalém startu zbyla až čtvrtá příčka.

přehrát video
Závěr premiéry madisonu na světovém šampionátu

Diváci mužského omnia viděli dramatický závěr čtvrté disciplíny. Ještě do posledního sprintu šli se stejným počtem bodů Aaron Gate a Benjamin Thomas. Druhý jmenovaný francouzský dráhař byl v závěru chytřejší, držel se za zadním kolem svého novozélandského soupeře a nakonec slaví titul. Bronz získal Španěl Albert Torres, který vedl po třech disciplínách.

V individuální stíhačce žen se dařilo americkým dráhařkám. Zlato získala Chloe Dygertová, kterou podpořila bronzem Kelly Katlinová. Obě ve svých jízdách porazily Australanky – stříbro získala Ashlee Ankudinoffová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.