ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Polské CCC řeší před Amstelem spoušť po zlodějích. Ukradli 18 kol

Velikost textu:

Valkenburg (Nizozemsko) – Událost, kterou si rozhodně nikdo nepřál, zkomplikovala polské stáji CCC Sprandi Polkowice přípravu na víkendový Amstel Gold Race. Z týmového kamionu v nizozemském Valkenburgu totiž zloději ukradli osmnáct kol a šest sad náhradních kol. Osmička cyklistů včetně Františka Sisra se přesto závodu zúčastní.

Týmové vozidlo stáje CCC Sprandi Polkowice
Týmové vozidlo stáje CCC Sprandi Polkowice

"Došlo k tomu na hlídaném parkovišti před hotelem, navzdory tomu, že kamion měl alarm a dveře blokovalo další týmové vozidlo, jež bylo zaparkováno hned před ním. Netušíme, jak zloději překonali bezpečnostní opatření," uvedl sportovní ředitel CCC Piotr Wadecki.

Tým se nyní snaží sehnat a dopravit do Nizozemska náhradní vybavení. Využijí se tréninková kola, která budou vyzvednuta v domovech jezdců, a kola ze skladiště, jež ještě nebyla přidělena jednotlivým cyklistům.

Za poslední dobu to není poprvé, co se v provincii Limburg staly cyklistické týmy oběťmi zlodějů. Začátkem měsíce přišli o kola členové týmu Nippo-Vini Fantini, loni během Eneco Tour hlásily pokusy o proniknutí do svých kamionů stáje LottoNL-Jumbo a Dimension Data.

"Stává se z toho postupně během limburských závodů tradice. Hluboce se jako Limburčan stydím," napsal na twitteru nizozemský cyklista Tom Dumoulin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.