ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Velká nepříjemnost pro Cavendishe. Má mononukleózu a jeho start na Tour je ohrožen

Velikost textu:

Londýn – Absence Marka Cavendishe v cyklistickém pelotonu se protáhne. Bývalý mistr světa v silniční cyklistice má mononukleózu a čeká ho neupřesněná pauza. Jeho tým Dimension Data stále doufá, že bude moci využít služeb britského spurtera na červencové Tour de France.

Mark Cavendish
Mark Cavendish

Cavendish nestartoval v žádné z jarních klasik na kostkách a jeho návrat do pelotonu zatím stanoven není. Infekční onemocnění u něj odhalily krevní testy prováděné Mezinárodní cyklistickou unií (UCI).

"Během tréninku byl často bez zjevného důvodu unavený," vysvětlil týmový lékař Jarrad Van Zuydam, jak se u Cavendishe příznaky projevovaly. "Bohužel proti tomuto viru není žádná účinná specifická léčba, pomůže jen klid. Těžko odhadnout, kdy se bude moci vrátit do plné kondice, ale doufáme, že během příštích dvou týdnů se jeho stav výrazně zlepší," dodal lékař africké stáje.

Vítěz 30 etap na Tour de France a silniční mistr světa z roku 2011 tak nejspíš přijde o plánované starty v etapových závodech Kolem Romandie a Kolem Kalifornie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.