ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Vládcem Toi Toi Cupu je opět Paprstka, v Uničově zvítězil Němec Maisen

Velikost textu:
aktualizováno 10. 12. 2016 19:41

Uničov - Cyklokrosový pohár Toi Toi Cup podruhé v řadě ovládl Tomáš Paprstka. V posledním závodě sezony v Uničově mu na celkové vítězství stačilo i třetí místo, zvítězil Němec Marcel Meisen.

Tomáš Paprstka
Tomáš Paprstka

Poslední závod v Uničově vyhrál na blátivé trati stejně jako loni Němec Marcel Meisen před Belgičanem Dieterem Sweeckem. Paprstkovi stačilo k uhájení první pozice dojet na třetím místě se ztrátou 45 sekund na vítěze.

Jana Nesvadbu, který na něj na druhé příčce pohárové klasifikace ztrácel před závěrečným dílem sedm bodů, porazil o minutu. Jeho kolega z týmu Expres CZ-Merida Kolín dojel pátý. Paprstka v sedmi závodech vystoupil pětkrát na stupně vítězů, z toho dvakrát vyhrál. V Uničově se vrátil na pódium poté, co v předchozích dvou závodech mezi nejlepší trojicí chyběl.

"Závod byl podle mých představ, akorát škoda že jsem se na špici neudržel. Ale kluci byli silnější," řekl čtyřiadvacetiletý jezdec. Pochvaloval si, že se na náročné rozbahněné trati na rozdíl od řady soupeřů vyhnul problémům. "Hodně rozhodovala technika, byla tu spousta utržených přehazovaček. Na to jsem si hlavně dával pozor. V každém okruhu vyměnil kolo, aby se mi nenamotal řetěz," uvedl Paprstka, který ovládl pohár již potřetí.

Závod žen vyhrála favorizovaná Kateřina Nash. Pátá žena olympijského závodu horských kol při prvním letošním startu v seriálu zvítězila o téměř dvě minuty před Martinou Kukulovou. Pohárové hodnocení ovládla Martina Mikulášková, která dojela v Uničově čtvrtá.

přehrát video
Králem Toi Toi Cupu se stal Paprstka

Závod českého poháru v cyklokrosu TOI TOI Cupu v Uničově

Muži: 1. Meisen (Něm.) 1:02:58, 2. D. Sweeck (Belg.) -31, 3. Paprstka (Expres CZ-Merida Kolín) -45, 4. Van Tichelt (Belg.) -1:32, 5. Nesvadba (Expres CZ-Merida Kolín) -1:46, 6. Haring (SR) -1:56.
Konečné pořadí: 1. Paprstka 196, 2. Nesvadba 187, 3. Malík (Lawi Author) 143. 

Ženy: 1. Nash (Luna) 40:05, 2. Kukulová (Stevens Bikes-Emilio Sport) -1:53, 3. Mudříková (Feso Petřvald) -2:23.
Konečné pořadí: 1. Mikulášková (ČEZ Tábor) 190, 2. Kuntová (Expres CZ-Merida Kolín) 175, 3. Švecová (G. Benedikt Švec Želeč) 160. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.