ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Kulhavý bude dál jezdit za tým Specialized

Velikost textu:
aktualizováno 8. 12. 2016 15:39

Praha - Dvojnásobný olympijský medailista biker Jaroslav Kulhavý bude nadále jezdit za tým Specialized Racing, s nímž podepsal novou dvouletou smlouvu. Věří, že ve stáji vydrží až do olympiády v Tokiu v roce 2020, po níž možná ukončí kariéru. V nadcházející sezoně pojede potřetí v kariéře náročný etapový závod dvojic Cape Epic v JAR, který dokázal při obou dosavadních startech vyhrát.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

"Jsem spokojený, jak to je, i když jednání byla docela dlouhá. Ladili jsme to déle, než se předpokládalo, ale dobře to dopadlo, i když obě strany musely v něčem ustoupit," řekl olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z Ria.

Podmínky má relativně stejné jako doposud, z čehož má při nelehké situaci ve světě cyklistiky radost. "Máme tam nastavené i nějaké bonusy. Určitě nám při vyjednávání pomohla olympiáda i MS. A je super, že mám i podporu několika silných osobních sponzorů, takže do Tokia to nějak dojedu, i kdybych si měl kolo koupit v supermarketu," řekl s úsměvem.

Přestože smlouva je dvouletá, rád by setrval ve stejných barvách až do olympijského závodu v Tokiu. "Máme nějakou dohodu i opci, ale tu smlouvu máme zároveň psanou hodně otevřeně. Pro mě to neznamená, že mám s jistotou na čem jet až do Tokia, ale zřejmě to bude moje poslední olympiáda, možná po ní ukončím i kariéru. A se značkou, na níž budu končit, bych pak rád spolupracoval i dál. Byl bych rád, kdyby to byl Specialized, na němž jsem strávil posledních více než deset let," prohlásil jednatřicetiletý biker.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Na Cape Epic do Jihoafrické republiky se těší. Ke startu přemluvil Christopha Sausera, s nímž závod vyhrál v letech 2013 a 2015. Čtyřicetiletý Švýcar sice již ukončil kariéru, ale pracuje pro Specialized a udržuje se stále ve formě. "Hecnul jsem ho, že když letos dorovnal jeho pět vítězství Karl Platt, tak by mu měl zase odskočit. A na to slyšel," uvedl Kulhavý.

Závod pojede patrně největší konkurence v historii. Na startu má být například olympijský šampion Nino Schurter i další závodníci z cross country, maratonská špička, ale také třeba bývalí skvělí silničáři Cadel Evans a George Hincapie.

Cape Epic je pro Kulhavého skvělou přípravou. "Nahradí mi to měsíc a půl intenzivního tréninku. Další hlavní věcí bude první závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. To pro mě bude po olympiádě takový odrazový můstek do sezony. Pak přijdou další závody SP a také mistrovství světa v maratonu a MS v cross country na konci sezony v Austrálii," nastínil Kulhavý. 

přehrát video
Kulhavý zůstává u Specialized
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.