ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Cyklistika

Wigginsovo loučení? Ještě možná pojedu dál, připustil

Velikost textu:

Gent (Belgie) - Bradley Wiggins vyhrál ve dvojici s Markem Cavendishem tradiční Šestidenní závod na dráze v Gentu. Podnik v rodném městě vítěze Tour de France 2012 měl být jeho posledním závodem kariéry. Šestatřicetiletý Wiggins si však nechal ještě pootevřená zadní vrátka. "Ale možná to ještě nebyl můj poslední individuální závod," připustil.

Bradley Wiggins
Bradley Wiggins

Wiggins avizoval dlouho dopředu, že se právě závodem na dráze v Belgii, který vyhrál už v roce 2003 a kde jako dítě sledoval při závodech svého otce, rozloučí s profesionální kariérou. Po triumfu však držitel oficiálního rekordu v hodinovce z loňského června (54,526 kilometru) zdaleka tak přesvědčivý nebyl.

"Vždy jsem říkal, že tohle by měla být má rozlučka; přijet sem a naposledy si zazávodit v Gentu. Jisté je to, že jsme tady naposledy jeli jako dvojice s Markem. Možná to ale nebyl můj poslední individuální závod," připustil Wiggins.

přehrát video
Wiggins vyhrál s Cavendishem Šestidenní závod

"Nejsem si ještě zcela jistý ohledně své budoucnosti, ale mám stále ještě velmi dobré nohy, takže nechci říkat, že můj odchod je stoprocentní. Teď si budu užívat výhru v závodě, prohlášení ohledně mé budoucnosti udělám až během týdne," doplnil Wiggins, který je majitelem osmi olympijských medailí, nejvíce mezi britskými olympioniky.

Wiggins získal pod pěti kruhy pětkrát zlato, jednou stříbro a dvakrát bronz. Naposledy se z cenného kovu radoval v Riu de Janeiro v polovině srpna, kdy jako člen britského kvarteta dosáhl na svůj další triumf, navíc ve světovém rekordu. Vyšel mu tak risk v podobě návratu na dráhu ze silničních závodů.

V následujících měsících se však dostal do podezření kvůli svým terapeutickým výjimkám poté, co hackeři v polovině září zveřejnili zdravotní dokumentaci více než stovky světových sportovců. Wiggins o výjimky požádal třikrát těsně před největšími etapovými závody. Doping však rezolutně odmítá.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.