ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Čp v cyklokrosu

Závod ve Slaném ovládli jezdci z Beneluxu, nejlepší z Čechů byl čtvrtý Boroš

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2016 17:41

Slaný - Osmým závodem sezony pokračoval ve Slaném Český pohár v cyklokrosu. Závod zařazený do prestižní kategorie C1 vyhrál Nizozemec David Van der Poel. Ve spurtu v cílové rovince uhájil první místo před Belgičanem Daanem Soetem, který dlouho vedl. Třetí skončil s půlminutovou ztrátou Soeteho krajan Wietse Bosman.

přehrát video
Pohárový cyklokros ve Slaném ovládli cizinci, vyhrál Van der Poel

Nejlepší z domácích závodníků Michael Boroš dojel na těžké trati čtvrtý. Sedmý Tomáš Paprstka navýšil dva závody před koncem seriálu vedení v celkovém pořadí před druhým Janem Nesvadbou na devět bodů.

"Bedna byla kousek, to je pro mě velká škoda. Chtěl jsem stát aspoň na bedně, ale neměl jsem tak dobrý den jako v Táboře nebo jiných závodech. Kluci byli lepší. Zkoušel jsem to jenom uviset v háku a stejně mě nakonec urvali," řekl pro ČT Boroš, který úvodní pohárový závod v září v Táboře vyhrál.

Vedení v seriálu si upevnil vítěz dvou závodů ročníku Paprstka, i když poprvé chyběl na medailových pozicích. "Chtěl jsem víc, chtěl jsem na bednu. Ta možnost tam byla, ale kluci byli silnější. Navíc trať byla bahnitá a mně sedí víc, když je tvrdá," uvedl Paprstka.

V kategorii žen vyhrála téměř o minutu Pavla Havlíková a připsala si třetí prvenství, kvůli absenci v jednom závodu je ale průběžně až čtvrtá. Pohárové hodnocení vede Martina Mikulášková, která dojela třetí stejně jako v sobotu v Kolíně.

Výsledky českého poháru v cyklokrosu ve Slaném:

Muži: 1. D. Van der Poel (Niz.) 1:00:05, 2. Soete stejný čas, 3. Bosmans (oba Belg.) -31, 4. Boroš (Real Estate-Circus) -43, 5. D. Sweeck -1:06, 6. Van Tichelt (oba Belg.) -1:15.

Průběžné pořadí: 1. Paprstka 141, 2. Nesvadba (oba Expres CZ-MERIDA Kolín) 132, 3. Malík (Lawi Author) 102.

Ženy: 1. Havlíková 40:56, 2. Nosková (obě Kooperativa Jablonec n.N.) -52, 3. Mikulášková (ČEZ Tábor) -1:22.

Průběžné pořadí: 1. Mikulášková 135, 2. Keseg Števková (SR) 126, 3. Kuntová (Expres CZ-Merida Kolín) 123.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.