ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Martin: Svým profilem to byla časovka postavená pro mě

Velikost textu:

Dauhá – Tony Martin počtvrté v kariéře oblékl duhový dres mistra světa. Na rozpálené trati v Dauhá ujel soupeřům, což ne každý před startem předpokládal. Německý závodník posléze přiznal, že mu trať byla ušitá na míru.

Tony Martin
Tony Martin

"Byla to profilem časovka postavená pro mě. Jedinou věcí, které jsem se obával, bylo vedro. Byl jsem ale silný v hlavě. Nebyl jsem favoritem, takže jsem nebyl pod tlakem a na trati jsem si to užíval," uvedl rodák z Chotěbuzi. Obávané klimatické podmínky se snažil eliminovat. "Dobře jsem se připravil už doma před příjezdem sem. S týmem jsem tu pak strávil týden a zvykal si nejen na trať, ale také na to, co mě všechno čeká a co budu muset udělat," připomněl Martin.

Návrat na vrchol po třech světových titulech v letech 2011, 2012 a 2013 si vychutnával plnými doušky. "Je to úžasný pocit, nemohu tomu uvěřit. Každý věděl, že jsem neměl dosud až tak dobrý rok, ale je skvělé, že v těch posledních dvou závodech se mi podařilo získat titul a mohu zapomenout na to, co bylo předtím," pochvaloval si Martin s připomínkou předchozího triumfu v časovce družstev s týmem Etixx-QuickStep.

Dnešní zlato z něho dělá nejúspěšnějšího jezdce historie v individuální časovce MS. Čtyři tituly jako on má už jen Fabian Cancellara. "Vždy jsem říkal, že ta vítězství takto nepočítám. Pro mě je důležité vyhrát a uspět v daný okamžik, takže se připravuji rok od roku a chci být mistrem světa každý rok. Je skvělé, že příští rok budu moci zase jezdit v duhovém dresu. Jsem na to hrdý, chybělo mi to," přiznal Martin, jenž po sezoně odejde do ruské stáje Kaťuša.

přehrát video
Tony Martin vyhrál počtvrté časovku na MS
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.