ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Seriál Kolo pro život vyvrcholil rekordním závodem v Novém Městě

Velikost textu:

Nové Město na Moravě – Jitka Škarnitzlová a Pavel Boudný vyhráli poslední závod letošního, v pořadí už 17. ročníku Kola pro život a oba také ovládli celkové hodnocení prestižního seriálu. Do Nového města na Moravě dorazil také stříbrný medailista z Ria Jaroslav Kulhavý, tentokrát ovšem v roli předjezdce dětských závodů. Klání to byla vpravdě rekordní.

přehrát video
Kolo pro život vrcholilo parádními závody v Novém Městě

Dvojnásobný olympijský medailista Kulhavý byl velkým lákadlem. Na pohárové finále se sešlo více než 500 dětí. "Je jich tu hodně, a to na vysoké úrovni. Bylo to vidět i v technice, kde bylo spousta kořenů a prachu. Jak holky, tak kluci jeli perfektně," poznamenal Kulhavý.

Absolutním vítězem se stal seriálový suverén Pavel Boudný před Kristiánem Hynkem a Matoušem Ulmanem. Pro Boudného to bylo již desáté letošní vítězství, čímž zopakoval výkon z loňské sezony.

Na druhém místě za vítěznou i unavenou Jitkou Škarnitzlovou dojela Barbora Průdková a na třetí stupínek si při vyhlašování vystoupila Lucie Krupová.

Kolo pro život je ale především závodem pro širokou veřejnost. Na Vysočině padl letošní rekord, ve všech kategoriích startovalo bezmála 2500 závodníků.

Výsledky závodu Kolo pro život v Novém Městě na Moravě

Muži: 1. Boudný (Česká spořitelna Accolade) 1:35:54, 2. Hynek (Topeak Ergon Racing Team) -2, 3. Ulman (Česká spořitelna Accolade) -19.

Ženy: 1. Škarnitzlová 1:52:50, 2. Průdková (obě Česká spořitelna Accolade) -1:32, 3. Krupová (Expres CZ-Merida Kolín) -13:34.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.