ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Věčný smolař Urán: Důležitý je triumf Kolumbie, ne mé úspěchy

Velikost textu:

Bergamo (Itálie) – Kolumbijský cyklista Rigoberto Urán se stal jakýmsi specialistou na polovičaté úspěchy. V roce 2012 byl blízko olympijského triumfu, v dalších dvou letech skončil pokaždé druhý na Giro d'Italia, o víkendu zase dokončil svůj triumvirát třetích míst na Il Lombardii. Jako by Uránovi v závěru velkých závodů vždy něco chybělo. I přesto po dojezdu neklesal na mysli.

Rigoberto Urán
Rigoberto Urán

Urán byl na Lombardii hlavní kartou týmu Cannondale-Drapac, který je rovněž poměrně úspěšný v marné snaze po velkých úspěších – letos jich má na svém kontě devět (pro srovnání, nejúspěšnější stáj Etixx-QuickStep má v kolonce 52 triumfů), přičemž žádný ve WorldTour. Urán byl vítězství v Lombardii blízko, ze čtveřice závodníků měl nejlepší dispozice pro finiš. Znovu mu však cosi chybělo.

Po závodě citoval za hlavní důvod své zaváhání ve sjezdech. "Udělal jsem tam chybu, za kterou jsem nakonec zaplatil. Jsem ale na pódiu, dařilo se mi. Jen v těch sjezdech jsem v každé zatáčce ztrácel a musel to dohánět, což mě stálo rozhodující síly. Je to však nádherný závod a jsem hrdý, že jsem se ho znovu mohl zúčastnit," říkal.

Rigoberto Urán: "Je to velký den pro Kolumbii. Jsem hrozně rád za to, že nyní můžeme poslouchat naši hymnu – kolumbijská cyklistika jde nahoru. Že jsem dnes nevyhrál, to není tak důležité jako to, že slaví Kolumbie. Esteban měl skvělou sezonu, kterou zakončil tak, jak probíhala po celou dobu – vítězně."

Přímo v ulicích Bergama bojoval s Diegem Rosou a svým kamarádem, kterému tak pomáhal v rozhodující etapě letošního Gira (nakonec, pro Urána už tak nějak symptomaticky, neúspěšně), Estebanem Chavesem. "Šlo se sprintovat a ten nejrychlejší zkrátka vyhrál. Esteban z nás měl nejlepší nohy," dodal. 

I když papírově měl být nejrychlejším v koncovce, pokusil se závod rozhodnout ještě před ní. Ovšem neuspěl. "Zkusil jsem to na něj v posledním kopci, ale zase se to sjelo dohromady a pak už přišel sprint. Měl jsem formu, takže jsem trochu zklamaný. Být na pódiu je ale důležité," uzavřel.

Zdroj: ČT sport, cyclingquotes.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.