ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kateřina Nash dojela v druhém závodu SP na čtvrtém místě

Velikost textu:

Iowa City (USA) – V druhém závodu Světového poháru v Iowě dojela cyklokrosařka Kateřina Nash na čtvrtém místě. Osmatřicetiletá Češka doplatila na mechanické problémy s kolem ve třetím ze čtyř okruhů, které ji připravily o lepší umístění. Zvítězila domácí Katie Comptonová.

Kateřina Nash při závodě v cyklokrosu
Kateřina Nash při závodě v cyklokrosu

Nash, pátá žena olympijského závodu na horských kolech v Riu, měla dnes na bahnité trati v Iowě výbornou první polovinu. Spolu s Američankou Katie Comptonovou ujely zbytku pole a vypracovaly si slušný náskok.

Ve třetím kole však Nash zbrzdily problémy s přehazovačkou, kvůli nimž musela dlouho běžet s kolem na rameni. Depo k jejímu štěstí nebylo daleko, i tak ale prachatická rodačka ztratila dost času i sil. Jediná česká účastnice závodu se dokázala propracovat na čtvrtou pozici a nějakou dobu jela s třetí Američankou Kaitlin Antonneauovou, ale v závěrečném kole se jí neudržela.

přehrát video
Kateřina Nash dojela v Iowě čtvrtá

Comptonová si dojela pro 23. pohárové vítězství v kariéře před Francouzkou Carline Maniovou. Antonneauová byla třetí.

Po dvou závodech v USA se Světový pohár přesouvá do Evropy, kde bude pokračovat 23. října v nizozemském Valkenburgu. Do seriálu se zapojí zbylí čeští reprezentanti, naopak nepředstaví se Nash, jež zůstane ve Spojených státech, kde trvale žije. Zkušená česká cyklokrosařka by však podle předsezonních plánů měla startovat na lednovém mistrovství světa v Lucembursku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.