ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Extrémní závěr etapy zvládl nejlépe Geniez, rudý dres obléká Fernández

Velikost textu:
aktualizováno 22. 8. 2016 21:22

Mirador de Ézaro (Španělsko) – Vítězem třetí etapy Vuelty se na jednom z nejprudších stoupání ve světové cyklistice stal Alexandre Geniez ze stáje FDJ. Francouzský jezdec dokázal na Mirador de Ézaro, které dosahuje průměrného sklonu více než třinácti procent, odjet svým kolegům z úniku a připsal si důležitý triumf. Spokojeni mohou být Nairo Quintana, Chris Froome a Esteban Chaves, kteří najeli čas na své konkurenty. Do průběžného vedení se dostal v etapě druhý Rubén Fernández. Malá tragédie naopak potkala lídra stáje Astany Miguela Ángela Lópeze, který po pádu výrazně ztratil.

Alexandre Geniez
Alexandre Geniez

"Nečekal jsem, že obléknu dres pro vedoucího jezdce," řekl Fernández. "Měl jsem pomáhat Quintanovi a Valverdemu, ale ti mi v průběhu etapy řekli, ať se na ně neohlížím a zaútočím. V závěrečném stoupání jsem předvedl životní výkon. Zkusím udržet červený dres až do konce, ale zároveň se budu snažit pomáhat našim lídrům," dodal jezdec Movistaru.

Téměř 177 kilometrů dlouhá etapa z Marínu do Dumbríe přinesla první kopce, vše gradovalo závěrečným prudkým stoupáním do cíle. Osmadvacetiletý Geniez jako jediný z uprchlíků dotáhl dlouhý únik do úspěšného konce a po třech letech si na Vueltě připsal druhý etapový primát. König dojel do cíle o více než minutu později než vítěz, ale udržel si osmou příčku.

Trojnásobný vítěz závodu Alberto Contador zaostal za vítězem téměř o minutu a v průběžném pořadí je až dvanáctý. Druhý český jezdec Zdeněk Štybar ztratil více než jedenáct minut a patří mu 116. pozice. Ještě hůř dopadl lídr stáje Astana Kolumbijec Miguel Ángel López, který po pádu zhruba deset kilometrů před cílem dorazil skoro o další minutu později a je prakticky bez šance na úspěch v celkovém pořadí.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 3. etapa: Marín - Dumbría (176,4 km):

1. Geniez (Fr./FDJ) 4:28:36, 2. Fernández -21, 3. Valverde (oba Šp./Movistar), 4. Froome (Brit./Sky), 5. Chaves (Kol./Orica) všichni -26, 6. Quintana (Kol./Movistar), 7. Anton (Šp./Dimension Data) oba -32, 8. Sánchez (Šp./BMC Racing), 9. Contador (Šp./Tinkoff), 10. Brambilla (It./Etixx-Quick-Step) -54, ...16. König (Sky) -1:06, 123. Štybar (Etixx-Quick-Step) -11:03.

Průběžné pořadí: 1. Fernández 9:16:07, 2. Valverde -7, 3. Froome -11, 4. Chaves, 5. Quintana oba -17, 6. Sánchez -46, 7. Kennaugh (Brit./Sky) -47, 8. König -51, 9. Moreno (Šp./Movistar) -58, 10. Brambilla -1:01, ...116. Štybar -12:20

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.