ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Ambice stáje Kaťuša rostou, její řady posílí Tony Martin

Velikost textu:

Berlín – V cyklistickém seriálu se udál další důležitý přestup. Do ruské stáje Kaťuša přichází trojnásobný světový šampion v časovce Tony Martin, který tak od příští sezony bude pomáhat Alexanderu Kristoffovi a Ilnuru Zakarinovi. K dalším významným dosavadním přestupům patří Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), John Degenkolb (Trek-Segafredo) či Michael Matthews (Giant-Alpecin). Stěhuje se i Roman Kreuziger do stáje Orica-BikeExchange.

Tony Martin
Tony Martin

Martin se rozhodl pro změnu kvůli stagnující výkonnosti, neboť letos vyhrál jen německý šampionát v časovce. "Přišel čas na změnu. Potřebuju nový impulz, abych byl zase úspěšný," uvedl jednatřicetiletý Němec, který se v posledních letech snaží přeorientovat z čistého časovkářského specialisty na klasikáře. Na větší úspěchy v jarních belgických a francouzských závodech ale dosud čeká.

Od přestupu do Kaťuše ho neodradily ani dopingové aféry, které bývaly s ruským týmem spojeny. "Zajímá nás budoucnost, ne minulost. Přesvědčily nás argumenty a to, kam se chce tým ubírat," řekl cyklistův manažer Jörg Werner.

Vjačeslav Ekimov (manažer stáje Kaťuša): "Je přesně typem závodníka, jakého jsme hledali. Jeho úspěchy mluví za vše. Se svými zkušenostmi udělá náš tým silnějším – svou osobností do našeho týmu skvěle zapadne a už se těším na společnou práci."

Zdroj: ČTK, Cycling News

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.