ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Kreuziger bude jezdit za australskou stáj Orica

Velikost textu:
aktualizováno 1. 8. 2016 12:36

Praha - Novým zaměstnavatelem Romana Kreuzigera bude australská stáj Orica-BikeExchange, se kterou podepsal desátý cyklista letošní Tour de France dvouletou smlouvu. Kreuzigerův dosavadní tým Tinkoff letos v profipelotonu skončí, neboť ruský majitel Oleg Tiňkov z cyklistiky odejde.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Kreuziger na Tour původně startoval jako pomocník Alberta Contadora, po jeho odstoupení se stal lídrem týmu a dokončil závod v první desítce konečného pořadí. Měl čtyři nabídky na přestup a při rozhodování o budoucnosti nakonec vybíral ze dvou variant.

"Orica pro mě byla logickou a snadnou volbou. Obdivuji jejich ambice a cíle. Chci udělat maximum a pomoci jejich mladému týmu," uvedl třicetiletý jezdec. Nejlepší jezdec jeho nové stáje Adam Yates z Velké Británie skončil letos na Tour čtvrtý, předtím byl Kolumbijec Esteban Chaves druhý na Giru d'Italia.

Sportovní ředitel ambiciózního týmu Matt White označil Kreuzigera za jednoho z nejlepších cyklistů na WorldTour. "Je to revoluční podpis, do našeho týmu přinese spoustu zkušeností. Může pomáhat k úspěchům našim mladým jezdcům, ale zároveň sám umí vyhrávat na jednorázových i etapových závodech," dodal White na adresu úřadujícího českého mistra.

přehrát video
Kreuziger bude jezdit za Oricu. Sagan zamířil do Bory
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.