ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Tour de France

Nejdelší etapa ročníku zavede závod do Limoges

Velikost textu:

Saumur (Francie) – Po druhé nejdelší etapě následuje hned ta vůbec nejdelší. Závodníci vyrazí na trasu v Saumur, aby urazili 237 kilometrů jihovýchodním směrem až do cílového Limoges. V cíli by mělo dojít na hromadný finiš, který by tentokrát měl sedět spíš silovějším sprinterům. Přímý přenos 4. etapy Tour de France sledujte od 14:10 na ČT sport a našem webu.

Profil 4. etapy Tour de France 2016
Profil 4. etapy Tour de France 2016

Jestliže je trendem moderních závodů, a to nejen Tour de France, etapy spíš zkracovat a snažit se je udělat co nejintenzivnější, pak čtvrtý letošního ročníku jde proti tomuto vývoji. Na programu je 237 kilometrů, tedy nejvíce v letošní edici závodu, a zřejmě nepůjde o nebetyčně napínavou podívanou po celou jejich porci. Ovšem i oddalování konečného rozuzlení má své kouzlo.

Finále bude nekomplikované z hlediska infrastruktury v cílovém Limoges – na závodníky nečekají žádné nečekané zákruty, kruhové objezdy a podobně. Nyní se do cíle bude sprintovat po celý poslední kilometr po přímé a skoro sedm metrů široké silnici. I tak ale může závěr někoho zaskočit. Nepůjde totiž o rovinatý sprint, naopak – závěrečný půlkilometr totiž stoupá až k pěti procentům.

Právě to by mělo favorizovat trochu jiný typ sprinterů, než jak je v rovinatých etapách zvyklostí. Více šancí než Marcel Kittel, André Greipel či Mark Cavendish by měli mít jezdci, kteří si dokáží poradit i v kratších kopcích. Papírově zcela ideální je profil pro závodníky, jako je Peter Sagan či Michael Matthews.

*** Peter Sagan, Michael Matthews
** John Degenkolb, Alexander Kristoff, Bryan Coquard
* Arnaud Démare, André Greipel, Marcel Kittel, Mark Cavendish 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.