ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
CYKLISTIKA

Cancellara vzdal své poslední Giro, skolila jej nemoc

Velikost textu:

Greve in Chianti (Itálie) - Mistr jednorázových závodů a vítěz sedmi etap Tour de France, Fabian Cancellara své poslední Giro nedokončí. Švýcarský cyklista odstoupil po nedělní časovce z cyklistického Gira d'Italia. Důvodem jsou zdravotní potíže, s nimiž před deseti dny šel na start 99. ročníku slavného závodu.

Fabian Cancellara (vpravo)
Fabian Cancellara (vpravo)

Cancellara, který plánuje po této sezoně uzavřít svou kariéru, do závodu nastoupil navzdory horečce a střevní viróze. "Musím se dívat dopředu. Bylo opravdu těžké jet ty první dny s nemocí. Nyní přišel čas opustit peloton a zaměřit se na to, co mě čeká," řekl Cancellara.

Giro jel v minulosti jen dvakrát a naposledy v roce 2009. Nyní měl poslední šanci na etapové vítězství a toužil po tom, aby oblékl dres lídra závodu, což se mu podařilo na Tour de France i Vueltě. Jenže v úvodní časovce v Nizozemsku dojel oslabený nemocí až osmý, v nedělní časovce mu patřila čtvrtá příčka.

"Fabian se pořád úplně nezotavil z horečky, kterou měl v prvních dnech. Potřebuje se dát dohromady, jinak by musel upravovat zbývající program v sezoně," řekl generální manažer týmu Trek-Segafredo Luca Guercilena.

Pětatřicetiletý Cancellara vyhrál v kariéře řadu jednorázových závodů, má sedm etapových vavřínů z Tour de France a tři z Vuelty. Je čtyřnásobným mistrem světa v časovce a z olympijských her v Pekingu má rovněž zlato z časovky a stříbro ze silničního závodu s hromadným startem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.